Karadeniz’de balık sezonunun en bereketli dönemlerinden biri yaşanırken, farklı balık çeşitleri tezgahlarda yerini alıyor. Balık fiyatlarının Ramazan öncesine göre daha uygun olmasına rağmen, vatandaşın balığa olan ilgisi beklenenin altında kalıyor.

Trabzon Balık Hali’nde, çeşit çeşit balık tezgahları süslüyor ancak balıkçılar, son günlerde satışların beklenenden daha durgun olduğundan yakınıyor. Balık fiyatlarının gayet makul olduğunu belirten balıkçılar, özellikle Ramazan öncesi döneme göre fiyatların daha düşük olduğunu vurguluyorlar. Ancak, en ucuz balık olan istavrit bile ilgi görmüyor.

karadeniz'de balık çok ramazan'da alan yok

Balıkçı esnafı, Ramazan döneminde balık tüketiminin azaldığını belirtirken, fiyatların cazip olduğunu ve Ramazan öncesi döneme göre değişiklik olmadığını ifade ediyorlar. Bazı balık türlerinin kilosunun Ramazan öncesi döneme göre daha uygun olduğunu dile getiren balıkçılar, ancak vatandaşların tercihinin genellikle tavuk etinden yana olduğunu gözlemliyorlar.

Bakan açıkladı... Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı? Bakan açıkladı... Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı?

Balıkçılar, çeşitli balık türlerinin mevcut olduğunu ancak talep eksikliği nedeniyle satışların istenilen seviyede olmadığını belirtiyorlar. Fiyatların normal olduğunu dile getiren balıkçılar, özellikle Ramazan döneminde balığa olan talebin beklenenin altında kaldığını ifade ediyorlar.

Kaynak: İHA