Kastamonu'ya yeni hakim ve savcılar atandı Kastamonu'ya yeni hakim ve savcılar atandı

Engelliler Haftası kapsamında, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda engelli öğrenciler ve ailelerine yönelik etkinlik düzenlendi.
Program kapsamında Okul Müdürü Kadir Kesgin’in daveti ile İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin ile İŞKUR Engelli Koçu Nurcan Yargı katılımcılara çalışma hayatında engelli vatandaşlarımızın hakları, işyerlerine yönelik teşvik ve engelli kontenjanları ile engelli hibe destekleri hakkında bilgilendirme yaptı. Özellikle kendi işini kurmak isteyen ve iş fikri olan engelli bireylerin 400 bin TL’ye ulaşan engelli hibe desteklerine başvurabilecekleri, bu başvuruların 7 Haziran 2024’e kadar devam ettiği ifade edildi.

Işkur (2)-1
Yapılan bilgilendirmede: “Hibe programı kapsamında teknik destek ve bilgilendirme çalışmaları İŞKUR’da devam etmektedir. Ülkemizde işgücü piyasasında iş arayan engelli vatandaşlarımızın, ‘insana yakışır işlerde’ istihdamını ve bu istihdamın sürekliliğini sağlamak kurumumuzun en temel önceliklerinde biridir. İŞKUR Kastamonu İl Müdürlüğü olarak, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında engelli bireylerin haklarına dikkat çekmek, hayatlarını kolaylaştırmak, toplumun dikkatini çekecek bir dizi etkinlik ile farkındalık oluşturmak ve bu farkındalığın tüm yıla yayılmasının sağlanması dileğiyle” denildi. (Kastamonuİstiklal)

Işkur (1)-1

Editör: Banu Türkmenoğlu