Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ile birlikte Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir'i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, akademik konular başta olmak üzere çeşitli konularda iş birliği imkânları ele alındı.

Sinop Üniversitesi Rektörü Taşdemir, ziyaretlerinden ötürü konuk rektörlere teşekr ederek, üniversitenin akademik birikimi ve geleceğe yönelik hedefleri hakkında bilgiler verdi. Ayrıca ziyarette, 360 derece sanal tur gerçekleştirilerek üniversite kampüsü hakkında görsel bir deneyim yaşandı. Görüşmeler sırasında, akademik iş birliği, ortak projeler geliştirme ve deneyim paylaşımı gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Üniversiteler arasında iş birliği, bilgi transferi ve ortak projelerin, yükseköğretimde daha etkili ve güçlü bir gelecek inşa edilmesine katkı sağlayacağını ifade eden Rektör, ilgi ve misafirperverliklerinden ötürü Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir'e teşekkür ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulundu ve çalışmalarında başarılar diledi.

Kastamonu'da Scientix Stem Eğitimi Çalıştayı başladı Kastamonu'da Scientix Stem Eğitimi Çalıştayı başladı

Ziyaretin sonunda, rektörler arasında karşılıklı hediye takdimi gerçekleşti. (Kastamonu İstiklal Gazetesi)

Editör: Banu Türkmenoğlu