Çubuk, Ankara'nın dikkat çeken ilçelerinden biri olarak son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor.

Geçtiğimiz ay, 7-10 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenen 16. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali açılış törenine katılan eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ve festivalin başarısına katkı sağlayanları kutlayarak, Çubuk için daha büyük hedeflere ulaşma çağrısında bulundu.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, 2019 yerel seçimlerinin ardından ilçenin gelişimine yönelik uzmanlardan ve akademisyenlerden oluşan bir ekip ile kapsamlı bir çalışma yaptı. Bu çalışma sonucunda, Çubuk'un Ankara ile Karadeniz arasında bir köprü işlevi görmesi için bir proje sunuldu. Proje, önceki dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde başlatılan çalışmaların sonuçlanmasıyla hayata geçiriliyor.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Çubuk, Ankara'nın Karadeniz bölgesine açılan kapısı haline gelecek. Bu çalışma, Karadeniz ile İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleri arasında ulaşımı kolaylaştıracak, ulusal ve uluslararası ticareti artıracak ve ulaşım maliyetlerini azaltarak ekonomiye hem maddi hem de zaman açısından önemli bir katkı sağlayacak.

Kararı MHP İlçe Başkanı Serhat Uluağaçlı duyurdu. Uluağaçlı, Çubuk'un kuzeyini Karadeniz'e bağlama hedefini vurgulayarak, bölgedeki iller için büyük bir kazanım olacak projenin önemini belirtti. Uluağaçlı, köy muhtarları ve mahalle muhtarlarıyla istişare yapıldığını ve yolun yapımı için Karayolları yetkilileri ile görüşmelere başlandığını ifade etti.

MHP Çubuk İlçe Başkanı Serhat Uluağaçlı "Çubuk'un kuzeyini Karadeniz'e bağlayacağız" başlığıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Hastalıklar o ülkede 'ileri saat' uygulamasından vazgeçirdi Hastalıklar o ülkede 'ileri saat' uygulamasından vazgeçirdi

"Çankırı ile sınır olan ilçemizin Karadeniz bölgesine açılan kapısı olacak Çubuk- Y. Çavundur , Avcıova ‘dan Özlü, Yaylakent. Orta üzerinden Kastamonu ve Karabük ‘otobanına bağlanan yolun bir an önce yapılarak Çubuk’u Karadeniz’e açılan kapıya bağlamak için çalışma başlattık.
Çankırı ,Orta Karabük ve Kastamonu’ya gidecek olan bir çok insanımızın kullanmaya çalıştığı bakımsızlıktan unutulur hale gelen yolun yapılması için Karayolları yetkilileri ile görüşmeler başlattık.
Bu bölgede bulunan Çankırı ili Orta ilçesine bağlı 32 köyün muhtarı Çubuk ilçesine bağlı 62 mahalle muhtarı ile istişare ederek bu yolun bir an önce karayollarına bağlanarak bu bölgenin kalkınmasını ve Karadeniz’e açılan bir kapı haline gelmesi için uğraşacağız.
Önümüzdeki günlerde Yaylakent ve Orta belediye başkanları ile görüşmelerimizi yaparak çalışmalarımız devam ettireceğiz.
MHP genel başkan yardımcısı Sadir Durmaz ve MHP Ankara il başkanı Alparslan Doğan ile bu konuyu görüştük. Genel başkan yardımcımız ve il başkanımızın her türlü desteği vereceğini belirtti.
Çubuk ve bu bölgedeki yerleşim yerlerinin kalkınmasına ekonomik olarak büyük katkı sağlayacak olan bu yolun karayolları tarafından Karadeniz’e açılan bağlantı yolu yapılması için çalışmaları devam ettireceğiz. Halkımızı gelişmeler hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.