Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun teşrifiyle DHMİ 2023 yılı Koordinasyon Toplantısı, Esenboğa Havalimanı’nda DHMİ Kongre Merkezi’nde yapıldı.

havalimanı-4Toplantıda Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, DHMİ YK Başkanı ve Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin, DHMİ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Çakmak, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Enes Çakmak, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cengiz Paşaoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit Ekinci de hazır bulundu.

Bakan Uraloğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, havacılık sektörü ve kuruluşumuzun faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Altın devri yaşadığımız havacılık sektöründe, yeni başarılarla öncü kalmayı sürdüreceğiz." dedi.

YK Başkanı ve Genel Müdürümüz Keskin, Daire Başkanları ve Havalimanı Başmüdür ve Müdürlerinin havalimanlarındaki çalışmalarla ilgili bilgi verdikleri toplantıda yaptığı konuşmada, kuruluş olarak büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek, “İstanbul Havalimanı çeşitli kategorilerde dünya sıralamasında daima ilk 10’da yer alıyor, Avrupa’da ise birinciliğini sürdürüyor. Diğer havalimanlarımız, gayet iyi devam ediyor.” dedi.

Antalya Havalimanı’nın da kendi klasmanında dünyada ve bölgesinde lider olduğunun altını çizen Keskin, “Bir dünya markası olan DHMİ, havalimanı işletmeciliğinde de çok başarılı bir kuruluş.” ifadelerini kullandı.

Keskin, böyle bir kuruluşun mensubu olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Havalimanlarında görevlerimizi ifa ederken yolcularımızın konfor ve emniyetini daima göz önünde bulunduruyoruz. Kuruluşumuzun, vazifelerimizin önemine layık şekilde düşünüyor ve buna göre hareket ediyoruz” diye konuştu.

Keskin’in konuşmasının ardından söz alan Havalimanı Başmüdür ve Müdürleri, devam eden ve planlanan işler konusunda bilgi sunup, çözümlenmesi gereken konuları dile getirdiler. 

30 Kasım Perşembe Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl? 30 Kasım Perşembe Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl?