Eğitim Müfettişleri Başkanı Ali Yaşar Tutkun, Müdür Yardımcıları Mesut Şeker ve Yaşar Dolapcı, Şube Müdürleri Halil İbrahim Kara, Vedat Terlemez, Hasan Sarıahmetoğlu, Gürsel Yıldız, Mehmet Sait Aydın, Adem Türkmenoğlu ve Yunus Cengiz' in katılım sağladığı toplantıda genel olarak haftanın değerlendirmesi yapıldı.

Arık’dan, Öğretim Birliği Yasası açıklaması Arık’dan, Öğretim Birliği Yasası açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in Kastamonu ziyaretinde gündeme gelen konularla ilgili istişare ve planlamalar yapıldı. İlimizde devam eden projelerin gerçekleşme durumları ele alındı. Okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesine yönelik yapılacak faaliyetler görüşüldü. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yanında ilimizdeki akademik başarının değerlendirilmesine yönelik çalışma planı oluşturuldu. Dilimizin Zenginlikleri Projesi faaliyet takvimine göre yapılan çalışmalar değerlendirildi. 

Toplantıda ekip ruhuyla çok güzel çalışmalar yapıldığını ve bu çalışmaların bundan sonra da devam edeceğine inancının tam olduğunu ifade eden İl Müdürü, Bakan Yusuf Tekin'in ilimizi ziyaretinde gösterilen özverili çalışmalar için Eğitim Müfettişleri Başkanına, Müdür Yardımcılarına ve Şube Müdürlerine teşekkür etti. Soru ve önerilerin alınmasının ardından başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

Editör: Ercan Çatal