Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Milletvekili Baltacı, “Yürütülmekte olan toplu iş sözleşmelerinde belediye çalışanlarımızın taleplerinin dikkate alınmasını bekliyoruz” dedi.
Baltacı’nın açıklamaları şöyle: “Kastamonu hepimizin. Kastamonu’nun daha iyi hizmet alabilmesi için belediye çalışanlarımızın mutlu, huzurlu olması yüzlerinin gülmesi esastır. Çalışma barışı hizmet kalitesini arttırır. Bu nedenle yürütülmekte olan toplu iş sözleşmelerinde belediye çalışanlarımızın taleplerinin dikkate alınmasını bekliyoruz. Eşit işe eşit ücret, kıdem ve zam gibi konuların hakkı içersin de yürütülmesini bekliyoruz.”

Karadeniz’in en büyük tesisini Kastamonu’ya kurma hedefi… Karadeniz’in en büyük tesisini Kastamonu’ya kurma hedefi…


İLK PM’DE ADI GÜNDEME GELEBİLİR
Diğer taraftan genel seçimlerin kaybedilmesinin ardından parti içinde ‘değişim’ diyen ilk milletvekillerinden olmasına, partideki etkinliğine, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yakınlığına rağmen Parti Meclisi’ne (PM) girmemesi Hasan Baltacı’nın Kastamonu Belediye Başkanlığına aday olduğu şeklinde yorumlanmıştı. 
Son dönemde kamuoyunda adı sıkça zikredilen Milletvekili Baltacı’nın böyle bir paylaşım yapması ‘adaylık sinyali’ olarak yorumlanırken, gerçekleştirilecek olan ilk PM toplantısında da adının gündeme gelmesi ve Kastamonu Belediye Başkan adayı olarak açıklanması bekleniyor.

Editör: Ercan Çatal