Kastamonu Hanönü MHP İlçe yönetiminden 9 üye istifa etti. İstifa eden yönetim üyeleri bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bu açıklamada şunları kaydettiler;

“Saygı değer Hanönü Halkı ve Milliyetçi Hareket Partisi Mensupları,

Milliyetçi Hareket Partisi Hanönü Belediye Başkan Adaylığı sürecinde yaşanan bazı olaylar sebebiyle, bu açıklamayı yapma gerekliliği hasıl olmuştur.

Partimizin temel değerleri olan liyakat, şeffaflık, adalet ve parti içi demokrasi bizim için her zaman öncelikli olmuştur. Ancak, Hanönü Belediye Başkan Adaylığı sürecinde bu temel değerlerin önemli ölçüde göz ardı edildiğini ve içsel bir irade kaybının yaşandığını üzülerek gözlemledik.

Parti içindeki demokratik süreçlere duyduğumuz inancımıza rağmen, bu süreçlerin sağlıklı işleyişinin önündeki engellerle karşılaşmış bulunmaktayız. Bu engeller, içsel irade kaybının bir sonucu olarak ortaya çıkmış, demokratik değerlerimizi hiçe sayan bir tutumun gelişmesine yol açmıştır.

Bizler, Milliyetçe Hareket Partisi'nin kutsal çatısı altında, halkımızın taleplerini karşılamak, Hanönü'yü daha ileri bir seviyeye taşımak ve demokratik değerleri korumak adına görev üstlendik. Ancak, irademizin yok sayılması gibi üzücü bir durumla karşılaştık.

Bu noktada, vicdani bir sorumlulukla hareket etmek ve içsel irade kaybının getirdiği zorluklara karşı durmak adına, MHP Hanönü İlçe Yönetimindeki görevimizden ayrılma kararı almış bulunmaktayız. Hanönü halkının ve partimizin değerli mensuplarının gösterdiği destek için teşekkür ederiz. Gelecekte, daha güçlü bir Hanönü için bir araya gelebilmek umuduyla.

Aydın: "Kastamonu art niyetli zihniyetlere teslim edilemez" Aydın: "Kastamonu art niyetli zihniyetlere teslim edilemez"

Saygılarımızla,

Metin Arıkan

Hüseyin Ayverdi

Ümit Özsoy

Yakup Özkan

Ümit Tunç

Yaşar Özdemir

Emrah Kızılırmak

Emrah Kabakaya

Muhsin Çoban”

Editör: Ercan Çatal