TAŞIKO’da mali genel kurul TAŞIKO’da mali genel kurul

1990 yılında Akkışla ilçesinde dünyaya gelen Ergül, 18 yaşında yaşadığı göz rahatsızlığı nedeniyle görme yetisini kaybetti. Ancak, çocukluk yıllarında etkilendiği cami imamından aldığı ilhamla imam olma hedefini hiç kaybetmedi.

görmeengelliimam1

Gözlerini kaybettikten sonra eğitimine lisans, yüksek lisans ve doktora dönemlerinde devam eden Ergül, 2013 yılında imamlık mesleğine adım attı. İlk görev yerinden sonra Hacılar ilçesindeki bir camiye tayin olan Ergül, hala ilim tahsil etmekten vazgeçmeyerek Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde dini hizmetlerde idari pozisyonda görev alacak personele verilen eğitime katıldı.

görmeengelliimam2

Görme yetisini kaybetmesine rağmen engelleri aşan Ergül, bu yıl mezun olacak ve vaiz ya da müftü olma hedefiyle ilerliyor. Kendisini hayallerinden uzaklaştırmayan Ergül, engelini zaman zaman unuttuğunu belirtiyor. Gözleri gördüğü zamanlarda sık sık engellilere yardım ettiğini vurgulayan Ergül, eşi ve kızının destekleriyle hayatını sürdürüyor. Engellerine rağmen topluma hizmet etmeye devam eden Özgür Ergül'ün azmi ve kararlılığı, yaşadığı zorluklara rağmen pozitif bir yaklaşım sergilemesini sağlıyor.

Kaynak: AA