Uzun yıllardır farklı televizyon kanallarında ekranlara gelen Mesut Yar, bugün yaptığı açıklamada Datça'ya dair yeni bir hedefle yola çıktığını belirtti. Ayrılık kararını izleyicileriyle paylaşan Yar, Datça Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu söyledi. Yar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"1900'lerin sonlarına doğru Datça'ya belgesel çekmek için adım atmıştım ve on yıl sonra Can Yücel'in etkisiyle tekrar bu güzel ilçeye geldim. Can babanın bıraktığı miras, Datça'da mutlu bir yaşam sürmektir. Ben de bu güzel coğrafyada geçirdiğim yaklaşık 20 yılın ardından, kendi memleketimizi daha da güzelleştirmek ve insanları mutlu etmek adına Datça Belediye Başkanlığı için aday adayı olma kararı aldım. Her zaman doğru ve hakikatin yanında durmayı ilke edindim. Kırmızı çizgim, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde olmaktır. Şimdi, yaklaşık 60 yaşımdayken, bu sözü tutma zamanı geldiğini hissediyorum."

Mesut Yar kimdir?

İstanbul Üniversitesi'nin Protohistorya ve Ön Asya arkeolojisi bölümünden mezun olan Mesut Yar, aynı üniversitede müzecilik konusunda ihtisas yaptı. 1985 yılında gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak başlayan Yar, sırasıyla Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. 

Bakan Yılmaz Tunç'tan Kastamonu'ya duygusal mesaj Bakan Yılmaz Tunç'tan Kastamonu'ya duygusal mesaj

1994 yılında kurucuları arasında olduğu Kanal E'de ülkenin ilk ihtisas talk show'unu (By Night) yapan Yar, bundan sonraki kariyerine televizyon öznesinde devam etti. Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik görevlerinde bulundu.

2011 yılında CNN TÜRK'te başladığı Burada Laf Çok programı 2016 yılında Kanal D'ye transfer oldu Son olarak Star TV ve NTV’de ortak yayın olarak sabah haberlerini sunan başarılı gazeteci ve televizyoncu Mesut Yar, son olarak Sözcü TV’de görev aldı.

Editör: Serkan Kebecioğlu