Kastamonu'da yöresel yemekler kıyasıya yarıştı Kastamonu'da yöresel yemekler kıyasıya yarıştı

 22. Dönem Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, amansız hastalığına yenik düşerek dün tedavi gördüğü Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde aramızdan ayrılmıştı.

75 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Yıldırım, Germeç Alatarla Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanına defnedildi.

Cenaze namazına Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Sivas’ın Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, il, ilçe ve il dışından gelen siyasi parti başkan ve temsilcileri ile ailenin yakınları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Ayrıca cenazeye TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP TBMM Kurulu da çelenk gönderdi.
Milletvekilliği görevi süresi boyunca Taşköprü sarımsağı ve Kastamonu'nun yöresel ürünlerini Türkiye gündemine taşıyarak üreticiye destek sağlamak amacıyla seferber olan Mehmet Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde elindeki sarımsakla kürsüde konuşması sebebiyle “Sarımsakçı Vekil” olarak biliniyordu.

mehmet yıldırım cenaze

Editör: Serkan Kebecioğlu