GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, tesislerde basın toplantısı düzenledi.

Çok zor haftalardan geçtiklerini söyleyen Eriş, “Düzce ve Sarıyer maçında mücadelenin içinde yer alan oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu takım gökten zembille inmedi. 10 haftadır süre gelen büyük bir mücadele var. Bu mücadele sonunda iyi bir puan ortalaması var. Sezon başında bir senaryo yazılsa şuan ki durumu herkes kabul ederdi. Hayallerine gitmek için büyük mücadele veren bir takımdan bahsediyoruz. Bizden daha maliyetli 10 takım var. İlk defa sahamızda puan kaybettik” dedi.

“HESAPLADIĞIMIZ PLAN VE PROGRAM DAHİLİNDE GİDİYORUZ

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş basın toplantısında şunları söyledi:

“Sezonun tamamında iyi oynayamayabilirsiniz. Takımların düşüş yaşadığı zamanlar olur. Oyuncularımızın fiziksel olarak yorulduğu bir dönemden geçtik. 9-10 haftalık iyi form grafiği üzerine kısa süreli bir düşüş yaşadığımızı düşünüyoruz. Biz hesapladığımız plan ve program dahilinde gidiyoruz. 9 aydır bu takımla yatıp kalkıyoruz. Kulübümüze de değer katmak adına çalışıyorum. Yeniliklere ve geleceğe açık bir teknik adam olarak kurumsallaşmak adına çalışıyorum. Sayın Onursal Başkanımız Cengiz Aygün’e sevgi ve saygım olmasa gelen tekliflerden birini değerlendirir giderdim. Ama verdiğimiz söz gereği bu takımı büyütmek için çalışıyoruz.”

“ŞOV PEŞİNDE KOŞAN DEĞİL KAZANMAK İSTEYEN BİR TAKIMIZ”

Kastamonulu Asuman Çığlıoğlu dünya üçüncüsü Kastamonulu Asuman Çığlıoğlu dünya üçüncüsü

“Bizim savunma ağırlıklı oynattığımızı söyleyenler var. Ama liglerde çift santraforu oynayan tek takımız. Biz şov peşinde koşan değil kazanmak isteyen bir takımız. Bu hafta maç 0-0 devam ederken 4-2-4’e dönüp golü bulduk. Maçın ilerleyen dakikalarında oyuncularımızın hastalıklarından dolayı çıkarmak zorunda kaldık. Yalçın’ın olmayışı, kalecimizin ve Oğuz’un sakat sakat oynaması. İlyas’ın maça çıkması bile zorken fedakarlık yaprak oynaması. Bu kadar çok olumsuzluğun bir araya geldiği maçta çocuklarıma fedakarlıklarından ötürü çok teşekkür ederim.”

BEN TAKIM KAPTANLIĞINI 

ALPTEKİN DEĞİL, 

KASTAMONU’YA VERDİM”

Emin Eğri diye bir köşe yazarı var. İsim verdiği işin bende isim vererek konuşuyorum. Şöyle bir benim hakkımda araştırma yaparsa nasıl bir hoca olduğumu anlar. Okan ve Alptekin konusuna değinmiş. Okan 3 hafta önce kasık sakatlığı yaşadı. Sakat hali ile fedakarlık yaparak mücadele ediyor. Beni Türkiye liglerinde rahmetli Hıncal Uluç’lar, Erman Toroğlu’lar eleştirdi. Yorum yapacak kişinin illa futbol oynamış olmasına gerek yok. Farklı gözle görebilmek sanattır. Eleştiri beni çok etkilemez. Ama bazı konulara takılmış. Ben takım kaptanlığını Alptekin değil, Kastamonu’ya verdim. Kastamonu’nun ailelerine, altyapıdan gelen çocuklarına kaptanlık verdim. Sen o çocuğun gelişim için meler yaptığını bilmiyorsun. Yapmayın. Kastamonu’nun evladına vurmaya çalışmayın. Bu çocuk 18 yaşında. Kastamonulu çocuğa destek çıkmamak bu şehrin geleceğine ambargo koymak demektir.” 

“BENİ ELEŞTİRENE ‘NEDEN ELEŞTİRDİNİZ?’ DEMEM”

“Beni eleştirmelerine asla ‘neden eleştirdiniz’ demem. Almam gereken ders varsa alırım. Ama biz kendi görevlerimizi biliyoruz, sizde görevlerinizi bilin. Bir maçtan sonra İlyas penaltı kaçırıyor, ‘Yiğitali penaltı atışından yararlanamadı’ yazıyorsun. Maçı göremiyorsan yardımcımı yanına vereyim kimin kim olduğunu sana anlatsınlar. Şunu da söylemek istiyorum beni dış mihraklar etkilemez. Böyle bir köşe yazarı ile devam edeceksek, bu çocukları bu şekilde eleştireceksek böyle olmaz. Söz konusu çocuklarımda cevabı sonuna kadar veririm. Bu konuda babamı tanımam.”

TRANSFERDE YÜZDE 85’E VARAN 

BAŞARI ORTALAMAMIZ VAR”

“Biz diğer takımlar gibi 20’şer tane transfer yapmadık. En az transfer yapan takımlardan biri biziz. Biz 9 tane ‘cuk’ diye oturan transfer yaptık. 13 tane geçen yıldan oyuncu bırakan, aldığı isimlerden en azami şekilde faydalanan takımız. Yaptığımız transferlerde yüzde 85’e varan başarı ortalamamız var. Bu takım geçen yıl 35 tane transfer yaptı. Biz aslında yeni bir takımız. Ben çok hesaplı gittiğimizi düşünüyorum. Ekonominin kötü gittiği bu dönemde paramızı har vurup harman savurmadık. Ligimizde en az 10 takım bizden çok daha fazla para harcadı. Biz onların hepsinden başarılıyız. Bizim başarımızın sırrı birlik ve beraberliğimizle birbirimize duyduğumuz sevgidir.”

“BU TAKIMI YÖNETMEKTEN BÜYÜK GURUR DUYUYORUM”

“Ben yolunuzun çok uzun olduğunu düşünüyorum. Liglerin namağlup takımlarından birini, grubunda en az gol yiyen takımını yönetmekten büyük gurur duyuyorum. Bu hikayenin sonu bizim istediğimiz gibi bitecek. Gerçek Kastamonuspor taraftarı lütfen futbolcularımıza destek versinler. Yeni bir yüzyıla girdik. İnşallah bu yeni yüzyılda inşallah Kastamonuspor istediği ve hak ettiği yere gelir.”

“DÜZCE MAÇINDA HEYBEMİZDEN YEDİK”

“Bizim son 2 maçta kaybettiğimiz 2 puan var. Sarıyer takımı hocası değişmiş reaksiyon vermek isteyen bir takımdı. Bu liglerde istenilen gibi iyi futbol oynamak öyle kolay değil. Karşında bir rakip var. Bu rakipler seni oynatmamak istiyor. Sarıyer maçta kavga etmek isteyen, bir takımdı. Sahanın zemini de ona uygundu. Biz bu maçı kayıp olarak görmüyoruz. Son 2 maçta kayıp olarak sadece Düzce maçında kaybettiğimiz 2 puanı görüyoruz. Bu maçta heybemizden yedik. Ayrıca Düzce maçında istediğimiz üretkenlik hemen hemen hiç yoktu. Biz olaya toz pembe bakmıyoruz. Eksiklerimizi çok iyi biliyoruz. Maçtan önce de sonrada analizlerimizi yapıyoruz. Bu maçtan da derslerimizi aldık. Ayrıca sezon başından itibaren ilk defa bir rakibe bu kadar çok pozisyon verdik. Yalçın gibi bir tecrübenin olmaması, oyuncularımda ki sakatlık problemleri nedeniyle böyle bir maç yaşadık. İşte tam böyle maçlarda taraftarımıza ihtiyacımız var. Bizim kazanamadığımız maçlarda onlar bize maç kazandırırsa o zaman başarılı oluruz. Hep birlikte el ele verelim. Halkımızda Kastamonuspor sevgisini aşılamak için çok etkinlik yapıyoruz. Bizim 12 adamımıza çok ihtiyacımız var. Belki sizin vereceğiniz bir destek o anda fiziken düşmüş oyuncunun kendine gelmesini sağlayabilir. Biz bu çocuklara destek verirsek başarılı oluruz. Nasıl İstanbul’da bizim taraftarımız bir dakika susmadıysa burada da Düzce taraftarı bir dakika susmadı. Eleştiri çok değerli ama her zaman eleştiri olmaz. Biz burada kimsenin başını öne eğmedik. Kötü olduğunuz maçta da taraftarımız keşke bize sahip çıksaydı. Maç bitince ‘kötü oynadınız biliyoruz. Ama biz size destek veriyoruz’ deselerdi. Ben çok hırslı bir insanım. Bazen kırdığım insanlar olabiliyor. Onlardan özür diliyorum. Biz bu yolda beraber yürüyoruz. O beraberliğimizi bozacak insanları aramıza almayalım.” (Serkan HORUZ)