Borsa ve Dövizden kazananları üzecek haber! Yüzde 40 vergi kapıda Borsa ve Dövizden kazananları üzecek haber! Yüzde 40 vergi kapıda

Şeker-İş Kastamonu İl Başkanı Ali Çufadaroğlu, Kastamonu Şeker Fabrikası ile ilgili son günlerde internet sitelerinde yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Asılsız haberlerin Kastamonu Şeker Fabrikası’nı yaraladığını kaydeden Çufadaroğlu: “eylem yapan pancar çiftçimiz değil, nakliye kamyonlarıdır. Sebebi ise sırf daha fazla sefer yapabilmek içindir” dedi.

Çufadaroğlu şöyle konuştu:

“Fabrikamızda 3 gün sıra beklendiği ifade ediliyor. Traktör 8-12 saat arasında, kamyonlar ise 10-16 saat aralığında fabrikamızdan çıkıyor. Fabrikanın pancar almadığı ifade ediliyor. Fabrikamız günlük ihtiyacın neredeyse 2 katı daha fazla pancar alıyor. 3 bin 600 ton günlük pancar işleme kapasitemiz olmasına rağmen günlük 4 bin – 4 bin 200 ton pancar işleniyor. Günlük 6 bin 500 – 7 bin 500 ton arası çiftçiden pancar alınıyor. Pancar silolarımız dolmak üzeredir. Çiftçiler eylem yaptı deniyor, eylem yapan çiftçiler değil, nakliye kamyonlarıdır. Sırf daha fazla sefer yapabilmek içindir. Daha önceden 150-200 bir ton pancar olurdu. Kastamonu’da çiftçimiz hiç sıra beklemezdi. Şimdi 430 bin ton pancar var. Bu kadar pancarı bir ay içerisinde almamız mümkün değildir. Diğer fabrikalarda ne oluyorsa bizde de aynısı oluyor. Oraların çiftçileri bu duruma alışkın, ancak bizim çiftçimiz bu konuya henüz alışamadı.” 

Kastamonu İstiklal Gazetesi

WhatsApp Image 2023-10-30 at 14.04.29 (1)