Aslen Kastamonulu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Yasemin Fazlaca, Yalova Altınova Belediye Başkanı seçildi. Oyların yüzde 49.54’ünü alan Fazlaca Yalova’nın ilk kadın belediye başkanı oldu.

Yerel seçimler Altınova’da da sıkı bir rekabete sahne oldu. CHP’li Yasemin Fazlaca oyların yüzde 49.54’ünü aldı. AK Parti’nin adayı Regaip Ahmet Özyiğit ise yüzde 42.57’de kaldı. DEVA Partisi Adayı Adem Kahriman’ın oyu yüzde 3.01, Yeniden Refah Partisi Adayı Cengiz Kalyon da yüzde 1.82 oy aldı.

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

HEMŞERİLERİMİ GURURLANDIRACAĞIM

Kastamonu İstiklal Gazetemize açıklamada bulunan Yasemin Fazlaca: “5 yıldır sürdürdüğümüz çalışmaların emeğini 31 Mart Yerel Seçimlerinde aldık. 20 yıldır AK Parti’nin yönettiği ve muhafazakâr bir kesimin yaşadığı Altınova’da seçimin en büyük etkeni kadınlar ve gençlerimiz oldu. Kastamonulu STK’lar ve hemşerilerim bana tam destek verdi. Başka partilere gönül vermiş olsalar bile benim yanımda oldular. Ve ben Altınova’da yapacağım belediye başkanlığı görevimde çok başarılı olup onları mahcup etmeyecek, aksine gururlandıracağım. Buradan sizlerin vasıtası ile tüm hemşerilerime selamlarımı iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

YASEMİN FAZLACA KİMDİR?

1979 yılında Kastamonu Cide’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra ön lisansı Balıkesir Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe, lisansı Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü, Yüksek Lisans eğitimini de İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Şehircilik alanında tamamladı. SUYAP Turizm Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Yasemin Fazlaca, evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynak: Mehmet SALMAN - Kastamonu İstiklal