İsrafa son verip hizmeti getirmeye devam edeceklerini ifade eden Özel, “Önümüzdeki günlerde hizmetlerin tüm belediyelerde ortaklaştığını, CHP belediyeciliği kanıksandığını ve artık bütün Türkiye'de görülen bu iyi uygulamaların ileride genel iktidar için de CHP'ye olan ilgiyi, alakayı, talebi, güveni arttıracağını hep birlikte göreceğiz. İsrafa son verip hizmeti getirmeye devam edeceğiz. Anadolu'nun çeşitli yerlerinde; Kırıkkale'de, Kastamonu'da Eskişehirler yaratacağız. Türkiye'nin dört bir yanında CHP belediyeciliğini; öz yönetimi kuvvetli, israfı olmayan, yolsuzluk olmayan bir şekilde, halkın gözleri önünde, şeffaf bir şekilde yönetecek, denetleyecek, denetlettirecek şekilde sürdüreceğiz. Gerek Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında başkanlığını ana muhalefet partisinin yapacağı bir kesin hesap denetim komisyonunun kurulacağı ve bu memlekette artık rüşvetin, adam kayırmanın ortadan kalkacağı yarınları müjdeleyeceğiz” dedi.

 “SEÇİMLERİ CHP TEK BAŞINA KAZANMADI TÜRKİYE İTTİFAKI KAZANDI”

Açıklamalarının başlangıcında yerel seçimler üzerinden Eskişehir yorumu yapan Özel, “siyaseti bilen, belediyeciliği çok iyi bilen Ayşe Ünlüce Eskişehir'in ve partimizin gururu oldu. Kendisini tebrik ediyorum. İki merkez ilçemizin ve Eskişehir diğer ilçelerini, tüm adayları büyük emekler verdi. Seçimde önemli başarılar elde ettik. Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi tek başına kazanmadı. Türkiye ittifakı kazandı ve Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin üye kampanyasında üye kayıt formu Kuyrukta gençler oluyor. Ankara genç üye kayıtlarını yetiştiremiyor. Değerli Eskişehirliler, siz yıllardır adil, temiz, israfa kaçmayan, demokratik yönetilen bu kentte çok iyi hizmet aldınız ve bunun karşılığını seçimlerde bizlere verdiniz” diye konuştu.

Özgür Özel, (2)

ÖZEL’DEN BAKAN ŞİMŞEK’E: BİRAZ DA ZENGİNLERLE UĞRAŞ, YOKSULUN PEŞİNİ BIRAK

Milletvekili Uluay'dan yeni stat açıklaması Milletvekili Uluay'dan yeni stat açıklaması

Son olarak Eskişehir’den Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e seslenen Özel, şöyle konuştu: “Emekli maaşları ve asgari ücret için enflasyon TÜİK tarafından hesaplanıyor. TÜİK yaptığı hesaplamayla TÜİK, Tayyip Erdoğan'ı üzmeyen Kurumu demek. Zaten rakamlar baştan yanlış. Bir de enflasyonla mücadeleyi savsatanlar, her geçen gün umutları karartıyor. orta vadeli programda enflasyon tahmini yüzde 33’ken, üç ay önce yüzde 36’ya, şimdi yıl sonu için yüzde 39’a revize ettiler. Her geçen gün beklentilerini yükseltiyorlar. Onlar 33 demişken aslında 60’larda olacağı belliydi. Şimdi onlar da umutlarını kaybetmeye başladılar. Hayat pahalılığıyla mücadele emeklinin, emekçinin, yoksulun sırtından yapılamaz. Bugün Türkiye'de bir örtülü bir IMF uygulanmaktadır. IMF hayalet gibi üzerimizde dolaşmaktadır. IMF'yle anlaşsa memura zam yapma diyecek, yapmıyor. Emekliye zam yapma diyecek, yapmıyor ve IMF'yle anlaşsan istihdam yaratma, işe alma diyecek, almıyor ama adına bir tek IMF demiyor. Bu hayalet, bu gulyabani hep emeklinin penceresinde, hep emekçinin penceresinde, hep yoksulların kapısına dayanıyor bu gulyabani. Mehmet Şimşek'e sesleniyorum; al gulyabanini biraz da zenginlerin kapısına git, biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak.”  (İstikbal Gazetesi)

Kaynak: İstikbal Gazetesi