Bursa’da Bursa Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 10’cusu tertiplenen, “Bursa Kastamonu Tanıtım Günlerinin” açılışı yapıldı.

İş, sanat ve siyasetten birçok ünlü ismin katıldığı açılışta kurdele hep birlikte kesildi.

Kastamonu mutfağı İstanbul’da beğeni topladı Kastamonu mutfağı İstanbul’da beğeni topladı

Pankreas kanseri tedavisi gören Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İsmail Tiftik, hasta yatağından kalkarak açılışta bizzat bulundu.

“İLİMİZİ TANITMA TEMPOSUNU ARTTIRACAĞIZ”

Bursa Kastamonu Tanıtım Günlerine katılım sağlayan, AK Parti Kastamonu Milletvekili Serap Ekmekçi, “Bursa Kastamonu Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen "Bursa'da 10. Kastamonu Günleri" etkinliğinin açılışını yaptık ve hemşerilerimizle bir araya geldik. TürkiyeYüzyılı'nda ilimizin tanıtım temposunu daha da artıracağız. İstişare ve iş birliğiyle birlikte başaracağız” dedi.

“İKİ ŞEHİR TEK YÜREK”

Açılışa katılan AK Parti Adalet Komisyon Üyesi, Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Av. Emine Yavuz Gözgeç ise, “İki şehir, tek yürek. Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen 10. Bursa Kastamonu Günleri her iki şehrin tanıtımına katkı koyan bu organizasyonda emeği geçen Federasyon Başkanı İsmail Tiftik ve yönetimini tebrik ediyorum. Şerife Bacı’nın diyarı Kastamonu’ya ait birçok yöresel lezzetin yanında kültürel etkinliklerin yer aldığı tanıtım günlerine herkesi bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

"EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM"

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ise, "10. Bursa Kastamonu Günleri’nde hem şehrimize değer katan varlıklarımızı tanıtıyoruz hem de gurbette memleket özlemi çeken hemşehrilerimizi bu güzelliklerimizle bir araya getiriyoruz. Organizasyonun tertibinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizlere olan ilgi ve alakalarından ötürü tüm hemşehrilerime ve misafirlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(Mehmet SALMAN / İstiklal Gazetesi)