Kastamonu’nun en değerli sahil bandından gelen iddialar can sıkıyor.

İlişi’de kaçak olduğu iddia edilen yapılar halen yıkılamadı. Bölge halkı; “bu yolsuzluğa, kanunsuzluğa, sebepsiz zenginleşmeye, vergi kaçırmaya kim ne zaman engel olacak?” sorusunu yöneltiyor.

Abana Orman İşletme Şefliği yetkililerinin, bölgede ruhsatsız yapılara göz yumduğu da gelen iddialar arasında.

Bozkurt Ve Abana Için Çarpici İddi̇alar!-1

AYDEMİR TEPKİSİNİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN GÖSTERDİ      

Birlik Vakfı Sakarya Genel Sekreteri ve Abana-Bozkurt Berrunil Otel Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Harun Aydemir, Balıkçı Barınağı ile ilgili tepkisini sosyal medya üzerinden gösterdi. Aydemir, paylaşımında şunları söyledi: “Yıllardır kaçak olarak işlettikleri balıkçı barınağında, balıkçılık adı altında denize nazır 2+1 banyo tuvaletli kaçak evler inşa eden bu sözde balıkçılık kooperatifini kim koruyor? Ruhsatlı 9 adet balıkçının bulunduğu barınak içerisinde neden 100’e yakın bina olduğu merak konusu… Bu binaların kanalizasyonu nereye gidiyor? Bu çevre felaketine neden herkes sessiz? Halk tarafından yapılan 100’lerce şikâyet neden kim ya da kimler tarafından sümen altı ediliyor? Bilirkişi raporlarında balıkçılık hariç her türlü faaliyetin yapıldığı bu barınakta kiralama sözleşmesi neden yıllardır feshedilemiyor? Balıkçılık adına devlet tarafından yapılan bu alanlar neden bazı zümreler tarafından geceleri okey salonu alkollü eğlence mekanlarına dönüşüyor? Sözde Balıkçı kooperatifinin sattığı evlerin sahipleri neden sadece yazlıkçılar ve il, ilçe dışından gelen balıkçı olmayan insanlara teslim ediyorlar? Bu barınak içerisinde plaj festivali özel konser gibi organizasyonlar düzenlerken "PLAJ" olan kumsal neden insanlar yüzmek istediğinde barınak olması gerekçesiyle sadece plaj çevresine tel çekilmek suretiyle " Burası balıkçı barınağı siz kullanamazsınız" denmektedir? Daha önce Kaymakamlık tarafından boşaltılma ve yıkım kararı olan, ilçe tarım, ilçe özel idare, il tarım orman, il çevre şehircilik, il özel idaresi tarafından resmi yazılarla defalarca kaçak olduğu belirtilen bu yapılar neden halen yıkılamamıştır ve yerine yenilerinin yapılmasına nasıl müsaade edilmiştir? Bu yolsuzluğa kanunsuzluğa sebepsiz zenginleşmeye vergi kaçırmaya kim ne zaman engel olacak halk olarak merak ediyoruz.”

Bozkurt Ve Abana Için Çarpici İddi̇alar! (2)

ABANA ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ’DE KONUŞULUYOR

Kastamonu'nun ilçesinde doğalgaz çalışmaları hızlandı Kastamonu'nun ilçesinde doğalgaz çalışmaları hızlandı

Öte yandan Abana Orman İşletme Şefliği yetkililerinin de bölgede ruhsatsız yapılara göz yumduğu iddia ediliyor. Bölgede sıkça konuşulmaya başlanan konu ile ilgili Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’nün bir işlem yapıp yapmadığı da merak ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Editör: Ercan Çatal