Televizyonların sevilen dizisi Behzat Ç'nin başrol oyuncusu siyasete soyundu. 2024 yerel seçimlerinde adaylar merakla beklenirken sürpriz isimler de siyaset sahnesinde yerini alıyor. Bu isimlerden biri de Erdal Beşikçioğlu oldu.

Merhum, şehit Recep Yazıcıoğlu'nu canlandırdığı Vali dizisiyle adından söz ettirmeyi başaran Erdal Beşikçioğlu birçok film dizi ve tiyatro oyununda sevenlerinin karşısına çıkmıştı.

Sinema ve tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu canlandırdığı karakterlerle izleyenlerin büyük beğenisini toplarken, siyasette nasıl karşılık bulacağı ise merak konusu.

Sözcü'nün haberine göre, CHP, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde 242 seçim çevresinde daha belediye başkanı adaylarını belirledi.

Ankara'nın Etimesgut ilçesi içinse sürpriz bir isim gündeme geldi. Tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, başkan adayı olarak duyuruldu.

MANSUR YAVAŞ KARŞI ÇIKTI İDDİASI

Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut Belediye Başkan adaylığının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın tepkisine neden olduğu iddia edilmişti. 

"HERHANGİ BİR KRİZ SÖZ KONUSU DEĞİL"

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdal Beşikçioğlu ile ilgili soruya Yücel şu yanıtı verdi;

Baltacı: “Rant odaklı değil millet odaklı  kentsel dönüşüm” Baltacı: “Rant odaklı değil millet odaklı kentsel dönüşüm”

"Erdal Beşikçioğlu adaylaşmıştır. Herhangi bir kriz söz konusu değildir. Bugün belirlenen 242 adayımız ve geçmişte PM’de belirlediğimiz adaylarımız MYK’nın ve PM’nin süzgecinden geçilerek, örgütlerimizden görüşler alınarak belirlenmiş ve PM kararıyla adaylaşmış arkadaşlarımızdır. Herhangi bir kriz söz konusu değil. Başka adaylar farklı iddialar ortaya koymuş olabilirler. PM kararıyla Erdal Beşikçioğlu, Etimesgut adaylığına uygun görülmüştür."

Editör: İrfan Salcı