Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, üniversiteler arası işbirliğini güçlendirmek amacıyla 7 Aralık 2023 tarihinde Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası sosyal bilimler festivali olan "Sosyalfest" için işbirliği görüşmeleri yapıldı.

Kastamonu'da Scientix Stem Eğitimi Çalıştayı başladı Kastamonu'da Scientix Stem Eğitimi Çalıştayı başladı

Gerçekleştirilen ziyaretle alakalı Kastamonu Üniversitesinden yapılan açıklamada:

“Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 2-3 Mart 2024 tarihlerinde KBÜ ev sahipliğinde düzenlenecek olan "Sosyalfest" için işbirliği toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kasım Yenigün, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ve KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm de katıldı.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede, iki üniversite arasında Sosyalfest kapsamında potansiyel işbirliği konuları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, özellikle sosyal bilimler alanında gerçekleştirilebilecek etkinlikler ve programlar için ortak çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Kırışık, Sosyalfest kapsamındaki çalışmalar, etkinlikler ve programlar hakkında Rektörümüze bilgi verirken, ziyaret ve toplantıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkürlerini iletti.

Rektörümüz ise, KBÜ Rektörü Kırışık'a gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik için teşekkür ederek, Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası sosyal bilimler festivali Sosyalfest’te gerçekleştirilecek işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.”

Editör: Mehmet Salman