Bartın'da günlerdir devam eden sağanak yağışlar ve yüksek kesimlere yağan karın erimesi, Bartın Irmağı'nın taşmasına neden oldu. Çağlayan piknik alanında bulunan asfalt yol ve çevresindeki ağaçlar sular altında kalırken, ilginç bir manzara ortaya çıktı. Mustafa Köseoğlu adlı bir vatandaş, taşan ırmak sularının henüz ulaşmadığı kaldırımdan asfalt yola attığı olta ile balık avına çıktı.

Çağlayan piknik alanındaki 3 metre genişliğindeki asfalt yolun sular altında kalmasıyla birlikte, polis ekipleri bölgeye şerit çekerek girişi yasakladı. Ancak, Köseoğlu isimli balıkçı, suyun henüz ulaşmadığı kaldırımdan yola attığı oltasıyla balık avlamaya başladı. Yüksek su seviyesinin balıkları yola yaklaştırdığını belirten Köseoğlu, "Daha önce buradan çok balık aldım. Sazana varana kadar hemen her cinsten balık yakaladım. Bugün iki karabalık aldım. Genelde bu kış mevsiminde olur. Su seviyesi yükseldiğinde, sel geldiğinde kenara atarım sürekli. Balık kenara yaklaşır. Bugün büyük bölümü suyun altında bulunan yol, dün su altında kalmaya başlamıştı" dedi.

Bartın Irmağı, Ilgaz Dağı'ndan doğarak şehir merkezinde Kocaçay ile Kocanaz Çayı'nın birleştiği Gazhane Burnu'nda Karadeniz'e dökülüyor. Yağışlar nedeniyle ırmakta taşkın yaşanırken, yetkililer bölgede sık sık kontrol gerçekleştirerek gerekli önlemleri almaya devam ediyor.

Kıyı balıkçısı vatandaş su samurunu elleriyle besledi Kıyı balıkçısı vatandaş su samurunu elleriyle besledi

bartın_balık-1

Kaynak: İHA