Akustik Adam adıyla müzik yapan, beste yazarı Bilal Mert Erşahin, doğal ahşap ürünleri ve country tarzındaki dekoruyla dikkat çeken kafe hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 “2016 yılından bu tarafa değişik tarz ve dekorumuz ile müşterilerimize alanında çok farklı bir hizmeti vermenin büyük mutluluğu, heyecanı ve sevinci içindeyiz. “Atölye Kafası” ismini verdiğimiz, ahşap atölyemizin de bulunduğu işyerimizde hem müzik hem de ahşap işleri yapabileceğimiz kafe-restoran projesini hayata geçirdik. Bu açmış olduğumuz konsept işyerimiz İstanbul’un yanı sıra Türkiye’de de tek konumunda. İşyerimiz müşterilerimiz, ziyaretçilerimizin tiyatro, canlı müzik, eğlence ile de buluşabileceği, çay içtiği, yemek yediği masadan oturduğu sandalyeye kadar satın alabileceği ender yerlerden birisidir. Bu konseptte Anadolu Yakası’nda şube açmayı planlıyoruz.”

Balat’ta bir Kastamonulu ‘Atölye Kafası’ (4)
“İSTEYEN AHŞAP ÜRÜN YAPABİLİYOR, İSTEYEN İŞYERİMİZDEKİ İSTEDİĞİ HER ÜRÜNÜ SATIN ALABİLİYOR”
“Eskisiyle yenisiyle, tarihi ve güzel değişik tarz mekanları ile olmazsa olmaz kafeleriyle balat sokakları kendini son zamanların trend semti olduğunu fark ettirdi ve tescilledi.  Tarihin en güzel, en anlamlı zamanlarına bir yolculuk yapmak isteyenler için, bu güzel semte doğru gitmek, buraları gezmek de büyük bir ayrıcalık. İsteyen ahşap ürün yapabiliyor, isteyen işyerimizdeki istediği her ürünü satın alabiliyor.  Mekanımız içerisindeki değişik tarzdaki ahşap eşyalarımız dikkatinizi bir anda çekiyor. Hangar gibi yüksek bir tavana sahip “Atölye kafası” yerimiz gelen misafirlere oldukça sıcak samimi bir ortam sunuyor. Ahşap açısından zengin iç mekanların bedenimiz üzerindeki olumlu etkisi ve enerjisi son dönemlerde yapılan bir çok araştırma tarafından bilimsel olarak kanıtlandı. Atölye Kafası başta odun ve ahşap malzemenin sıkça kullanıldığı bir atölye. İlk gelenlerin “Burası bir marangoz mu, bir imalathane mi yoksa kafe mi” diye bocaladığı ve merak ettiği bir işletme. Sanırım mekanı vazgeçilemez kılan da bu özelliği oluyor. Mekanın sahnesi küçük ama yaptığı işleri büyük. Her kese, her hobiye hitap eden etkinlikleri ile birçok insanı kucaklamayı başarmış bir kafe. Belirli günlerde canlı müzik yapıldığı veya rezervasyonla "sinema kafası" başlığıyla eski Türk filmleri gösterimlerinin yapıldığı bir sanat merkezi halinde hizmetimizi veriyoruz. Kafeyi diğerlerinden ayıran en önemli nokta içeride gördüğünüz o güzel ahşap eserlerin hepsinin satılık olması. Oturduğunuz masa, sandalye, ahşap altlıklar, kasalar, içtiğiniz kahve sunumları kısacası gördüğünüz her şeyi gelen müşteri ve vatandaşlarımız alıp ihtiyaçlarını da giderebiliyor. Atölye Kafası, Balat gibi güzel bir konumda, mekanımızda bulunan sobanın yanına oturup saatlerce muhabbet edebileceğiniz, huzur dolu bir yer.  Her yer ahşap, el yapımı eşyalar, çay, kahve ve çok özel tatlılara ver özel yiyecek ürünlerimize sahip mekanın güler yüzlü aile konseptinde personellerimiz ile hizmetimizi en üst seviyede yürütüyoruz. Yine son dönemin popüler malzemesi ahşap ve kütüğe biraz ilginiz varsa eğer bir de farklılık arıyorsanız ve tabi ki biraz da eksikse tahtalarınız burası tam da size göre bir yer. Balat’taki işyerimize tüm hemşerilerimizi ve vatandaşlarımızı bekliyoruz. Bu süreçte sürekli her zaman yanımda olan Babam İsmail Erşahin ve aileme, emeği ve katkısı geçen tüm herkese de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  (Cengiz Muhsiroğlu)

Kastamonu'nun 'Sosyal Ağ Yorgunluğu' açıklandı! Kastamonu'nun 'Sosyal Ağ Yorgunluğu' açıklandı!

Balat’ta bir Kastamonulu ‘Atölye Kafası’ (3)

Balat’ta bir Kastamonulu ‘Atölye Kafası’ (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu