Mustafa Destici kaza yaptı Mustafa Destici kaza yaptı

Kastamonulu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 5 bin 500 personel alımı için detayları paylaştı. Bu kapsamda Kastamonu'da da önemli bir kadro açıldı. Alınacak personeller arasında şoför, büro personeli, temizlik görevlisi, orman muhafaza memuru, veteriner hekim, orman mühendisi, ziraat mühendisi ve su ürünleri mühendisi gibi çeşitli pozisyonlar bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre, Kastamonu'da yapılacak personel alımlar 2022 Önlisans ve Ortaöğretim puanlarına göre dağılım şu şekilde:

  • Ortaöğretim mezunu: Güvenlik görevlisi (2), şoför (4), temizlik görevlisi (27)
  • Ön lisans mezunu: Orman muhafaza memuru (2), şoför (4), büro personeli (27), ziraat mühendisi (19), su ürünleri mühendisi (8), orman mühendisi (2), veteriner hekim (12), büro personeli (2)

Adaylar, tercihlerini 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabilecekler. Tercih işlemleri, 31 Ocak 2024 tarihinde saat 10.30'da başlayacak ve 7 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Tercih işlemleri, ÖSYM'nin resmi sitesi 'https://ais.osym.gov.tr' adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. Adayların tercih işlemleri için KPSS-2024/4 Tercih Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylara şimdiden başarılar dileriz.

Editör: Serkan Kebecioğlu