Yerlikaya'nın "Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti'dir" ifadelerine destek verenler olduğu kadar, "Ülkenin İçişleri Bakanı tarafsız olmalı" yorumlarını yapanlar da dikkat çekti.

Bozoğlu İYİ Parti’den istifa etti Bozoğlu İYİ Parti’den istifa etti

Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin İstanbul adayının resmi olarak Murat Kurum olduğu duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Bakan Kurum'un adaylığını, "İstanbul Muradına Kavuşacak" sözleriyle duyurdu.

Murat Kurum, adaylığı resmen ilan edildikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte sahneye çıkarak poz verdi. Kalabalık, bu anlara ayağa kalkıp alkışlayarak eşlik etti.

Ancak, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın adaylık törenine katılmasının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımı, farklı görüşleri beraberinde getirdi.

yerlikaya_kurum
Yerlikaya, Kurum'un adaylığını "Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti'dir" ifadeleriyle kutlarken, bazı kullanıcılar "Ülkenin İçişleri Bakanı tarafsız olmalı" şeklinde görüş belirtti.

Yerlikaya'nın paylaşımına binlerce yorum geldi. Mesaj, sosyal medya kullanıcıları arasında geniş çaplı bir tartışmaya neden oldu.

Editör: Serkan Kebecioğlu