Seçimlere sayılı günler kala AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş seçim çalışmalarını çeşitli ziyaretlerle sürdürüyor.

Babaş ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada, tüm halkı bu akşam düzenlenecek olan Kuzeykent mitingine davet ederek; “Oradan coşkuyu, kardeşliği, birlik beraberliği, şehrimize olan sevgimizi herkese gösterelim. Türkülerimizi söyleyip halayımızı çekelim, hasbihal edelim. Hep söylüyorum benim işim belediyecilik, siyaset sandıkla birlikte biter. Kastamonu’yu seven, yarınlarını düşünen, kalkınmış güçlü bir şehirde yaşamak isteyen bütün hemşehrilerimizi Kuzeykent Mitingimize özellikle davet ediyorum." dedi.
 

"Bütün şehir bizden hizmet bekliyor"

Babaş konuşmasının devamında çok işlerinin olduğunu ve çalışmaları gerektiğini ifade ederek;

"Bütün şehir bizden hizmet bekliyor. Biz dersimize çalıştık, ödevlerimizi yaptık projelerimizi hazırladık, ekibimiz hazır hemen işe koyulacağız. Şehrimiz zaten beş yıl kaybetti, artık kaybedecek vakit yok.

Sımsıkı kenetlenip el ele gönül gönüle Güçlü Kastamonu için çalışacağız. Tarihi doğal güzelliklerinden, tarıma, saniyeden turizme tüm imkânlarını seferber edip, bütün potansiyelini harekete geçireceğiz. Topyekûn bir kalkınma hamlesi başlatıyoruz. Bu süreçte hükumetimizin bakanlarımızın desteği çok önemli.

Günlerdir bakanlarımız, bakan yardımcılarımız burada. Projelerimizi anlatıyoruz, yerinde incelemeler yaptırıyoruz, onların desteğini istiyoruz. Kastamonu’muzun evladı Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı her fırsatta burada her zaman bizlerin yanında. Bakanlığımızla birlikte hayata geçireceğimiz insanımızın yüzünü güldürecek, hayatını değiştirecek, şehrimizin gücünü arttıracak çok büyük projelerimiz var. Birlikte gerçekleştireceğimiz birçok projemiz var. Kastamonu’nun kalkınması, güçlenmesi,  gelişmesi, Türkiye Yüzyılı Şehirleri arasındaki yerini alması için Turizmden sanayi teknolojiye tüm bakanlıklarımızın desteği bizimle şehrimizle…" ifadelerine yer verdi.

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

"Kent nüfusunu 350 bine çıkartma hedefimiz var"

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Oruç Baba İnan ile çok verimli bir toplantı yaptığını belirten Babaş; "Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kastamonu’nun en büyük dönüşüm projesi ve bizim için çok önemli. Bu proje sadece eski sanayinin taşınması değil Kastamonu’nun yaklaşık %75’nin dönüşümü demek. Bu çalışmayı yılardır sürdürüyoruz. Bu proje şehrimizin gelişmesine, büyümesine çok büyük katkı sağlayacak. Bizim kent nüfusunu 350 bine çıkartma hedefimiz var. Bunun için göçü durdurmamız gerekiyor. Bu tür projelerle göçü durdurmakla kalmayıp göç alan şehir olacağız. Yeri hazır, projesi hazır, toplumun her kesimince desteklenen çok güçlü bir proje... Bir an önce ihalenin yapılmasını talep ettik. Sayın Bakan yardımcımızdan ihalenin hızla tamamlanıp projenin bu yıl içerisinde başlatılacağı sözünü aldık.

Hep söylüyorum, bizim boşa harcayacak vaktimiz de enerjimiz de yok. Şehrimiz hizmet bekliyor, insanımız iş bekliyor. Biz hiç durmadık; görevde değilken de projelerimizi hazırladık, çalışmalarımızı yaptık. Şimdi çalışıp hayata geçirme vakti. Bu yol; durmadan, yorulmadan, yılmadan, umutla, inançla, azimle, aşkla, tutkuyla yürüyenlerin yolu. Eser ve hizmetler bırakarak hep birlikte ilerlemeye devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Editör: Ercan Çatal