AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti Milletvekili Serap Ekmekci; ‘Yeter söz milletin’ bu üç kelime için ölümü göze alanların partisidir AK Parti. Milletine hizmetkâr olmak için kalpleri gümbür gümbür atanların, partisidir. Demokrasi âşıklarının, halka hizmeti hakka hizmet olarak görenlerin, ben değil biz diyebilenlerin partisidir AK Parti. Tarihi şan, onur ve şerefle bezeli AK Partimizin bir neferi olmaktan kıvanç duyuyorum. Biliyorum ki, AK Parti, aynı zamanda dünyanın tüm mazlum milletlerinin de umudu, morali, sevinci. Çok daha fazlayız emin olun, kem gözlerle kötülüğümüz için çırpınanlardan dünya yüzünde. Şikâyet etmektense mücadele etmeyi yeğ tutanların partisiyiz. Milletin sinesinden çıkıp milli iradenin burçları daim sağlam kalesiyiz. Adaletin timsali, kalkınmanın lokomotifiyiz.  Gözümüzde ve gönlümüzde her vatandaşın yeri aynı. Hakkın, hakikatin, doğrunun yılmaz savunucusuyuz. AK Parti ailesinin bir ferdi olarak TBMM’de Kastamonu’muzu en doğru şekilde temsil etmenin gayretini veriyoruz. Genel Kurul çalışmaları yanı sıra üyesi bulunduğumuz komisyonlarda da ülkemize faydalı olmak için emek veriyoruz.

“KALKINMA VE GELİŞME YOLCULUĞUMUZ HIZ KAZANDI”

“Bakanlıklar nezdinde yürüttüğümüz çalışmalarla ilimize kamu yatırımı çekmek ve bu sayede ekonomik kalkınma ve sosyal gelişme ivmesini daha da yukarıya çekmenin derdindeyiz. 2024 yılı kamu yatırım bütçesi geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlimize deyim yerindeyse ‘ödenek yağdı’ desek yeri. Vizyon projelerimiz başta olmak üzere çeşitli sektörlere ilişkin milyonlarca lira ödenek ile kalkınma ve gelişme yolculuğumuz hız kazandı. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere kabine üyelerimize kalbi şükranlarımı sunuyorum. Elbette, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın ismini ayrıca zikretmem gerekiyor. Sayın Bakanımızın ilimize olan katkısını hemen her alanda görüyoruz. Kastamonu’yu bütüncül olarak sahiplenmiş olmasıyla, her derdin dermanı olmak için nefessiz çalışıyor adeta. Yeni stadyum ve sağlık yatırımlarımız ile hemşerilerimizin beklenti içinde oldukları projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla 20 ilçemizi bütüncül olarak kucaklıyoruz. Her ilçemizi aynı hızda kalkındırmak ve geliştirmek için projeler üretiyoruz.”

“20 BELEDİYENİN 20’SİNİ DE KAZANACAĞIZ”

Karadeniz’in en büyük tesisini Kastamonu’ya kurma hedefi… Karadeniz’in en büyük tesisini Kastamonu’ya kurma hedefi…

Kastamonu’yu Türkiye Yüzyılı’nın yıldız illerinden biri yapmanın kararlılığındayız. Birlikte başaracağız. Kastamonu’yu ekonomik ve sosyal liglerde en yukarılara birlikte taşıyacağız. Şimdi önemli bir arifedeyiz. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim zaferlerimizi 31 Mart’ta taçlandırmalı, 20 ilçemizi bayram yerine çevirmeliyiz. Cumhur İttifakı ruhuna sadık kalarak ve ittifak partisi adaylarına saygı göstererek, 20 ilçemizin 20’sini de kazanmalıyız. 31 Mart, Cumhur İttifakı’nın mührünü yerelde de hâkim kılmanın vakti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkemize kattığı vizyon ve misyonun, yerelin tamamına da sirayet etmesi için bir olanak 31 Mart. Çok çalışacağız ve ilimizdeki belediyeleri kazanacağız. Tek vücut olacağız, kırmadan ve dökmeden, demokrasi şölenini ilimize armağan edeceğiz. 2019’daki oy oranımızı katbekat katlayacağız. Bu görev hepimizin omuzlarına takılmış onur apoletleridir. Gece gündüz demeyeceğiz, kapıları değil, gönülleri çalacağız. Aday olsun olmasın, gönlü olsun olmasın, her AK Parti’li, partimiz için terinin son damlasını akıtacak. Partimizde küçük hesapların, hırsların, menfaatlerin olmadığına eminim. Bir kez daha karnemizi en yüksek notla dolduracağız. Partimizce belirlenen her aday, en iyi, en doğru ve kazanacak adaydır. Çünkü aday belirleme süreci geniş yelpazedeki verileri bünyesinde toplayan bir sistem. Açık söylüyorum, kaybedersek, hata bizdedir, yeterince ve gereğince çalışmamışızdır. Halkımızın derdiyle dertlenmemişizdir, parti görevlerini angarya görmüşüzdür, tembellik etmişizdir. Kaybedersek; rakip almış değildir biz vermişizdir maçı. Hepimiz, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadar çalışacağız. 31 Mart gecesi alnımız ak olacağız. Birlikte başaracağız. 20 belediyenin 20’sini de kazanacağız” dedi.

(Cengiz Muhziroğlu)

Editör: Serkan Kebecioğlu