Oktay Marşap, “Gelecek nesillere örnek olmak, örnek bir ülke bırakmak için temiz bir çevre bırakmak hepimizin sorumluluğudur”

Kastamonu Valiliği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce 04-07 Haziran Türkiye Çevre haftası etkinlikleri kapsamında Abana halkının ve öğrencilerin katılımı ile Abana sahilinde temizlik yapıldı.

Cide'de çöpe atılan kaplumbağalara vicdanlı eller uzandı! Cide'de çöpe atılan kaplumbağalara vicdanlı eller uzandı! Kastamonu Valiliği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oktay Marşap yaptığı açıklamasında, “Abana ilçemizde deniz kenarında çevre temizliği etkinliği düzenlendik. Kastamonu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Abana Kaymakamlığı ve Abana Belediyesi Başkanlığında düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş ve öğrenci eşlik etti. Deniz sahilinden büyük miktarlarda çöp toplandı. Gelecek nesillerimiz için daha güzel bir ülke için çevremizi, sahillerimizi temiz tutalım. Çevreye, sahillere, yollara çöp atmamayı ilke edinmeliyiz. Gelecek nesillere örnek olmak, örnek bir ülke bırakmak için temiz bir çevre bırakmak hepimizin sorumluluğudur. Sahillerimizi, denizlerimizi ve doğal alanlarımızı korumak, sadece bugün değil; her gün üzerimize düşen bir görev olmalıdır. Çünkü yarın yine orayı çöp atanlar kirletenler kullanacak. Temiz bir çevre, temiz yöreler bırakmak hepimizin sorumluluğudur. Birlikte çalışarak, birlikte sorumlu olarak daha temiz ve yaşanabilir bir gelecek için adımlar atmaya devam etmeliyiz.  Sahilde çöplerinin toplanmasında ve temizlenmesinde emeği ve katkısı geçen 7’den 70’e tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Cengiz MUHZİROĞLU)

Muhabir: Cengiz Muhziroğlu