Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki 24 saat; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve güneydoğusunun, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısının yağışlı geçeceği; yağışların genellikle yağmur ve sağanak; Trakya'nın batısı ve Güney Marmara'da, İç Ege'nin ve İç Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının, yarın (Salı) batı ve iç kesimlerde hissedilir miktarda (6-12 derece) azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden; yarın (Salı) gece saatlerinden itibaren Marmara ve zamanla Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 1 : Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimlerinde görülecek yağışların, bu gece saatlerinden itibaren Muğla çevreleri, İzmir ve Manisa’nın kuzey ve batı, Balıkesir’in güney ve batı ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, yarın (Salı) akşam saatlerinden sonra sıcaklıkların düşmesiyle birlikte Manisa ve Balıkesir’in yüksek kesimlerinde (1000 m üzeri) karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen kuvvetli yağışların sebep olacağı sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum riski ve yerel dolu yağışı, kar yağışı beklenen bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ile birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 2 : Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Akdeniz’de halen devam eden sağanak ve gök gürültülü yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Antalya’nın doğusu ile Isparta’nın güney ve Burdur’un doğu ilçelerinde; Doğu Akdeniz'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Adana il geneli ile Mersin doğu çevrelerinde kuvvetli (21-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, kıyı kesimlerde hortum riski ve yerel dolu yağışı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Mustafa Destici kaza yaptı Mustafa Destici kaza yaptı

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın, bu akşam saatlerinde Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KASTAMONU 1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %55 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  sisli, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 8° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 Salıtarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %61 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

 9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %60 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %75 olması bekleniyor.

9 Ocak 2024 Salı Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman