Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta ve Antalya'nın doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Hatay'ın batı ilçeleri, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın güneybatısı, Diyarbakır'ın doğusu, Batman, Siirt, Mardin, Şırnak, Van, Hakkari, Bitlis ve Muş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, yarın (Cuma) kuzey ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusu ve Batı Karadeniz'in doğusunda yer yer kuvvetli (40 ila 60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Karadeniz kıyıları, Hatay'ın batı ilçeleri, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın güneybatısı, Diyarbakır'ın doğusu, Şırnak, Batman, Siirt, Mardin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Van, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı, Hakkari çevreleri, Van ve Bitlis'in yüksekleri ile Siirt'in ve Şırnak'ın doğusunda yer yer yoğun (20 cm ve üzeri kar yüksekliği) kar yağışı bekleniyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kar yağışı olan kesimlerde buzlanma ve don olayı, karla kaplı yüksek ve dik yamaçlı kesimlerinde çığ tehlikesi ile kuvvetli rüzgarla beraber tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KASTAMONU 5°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağış

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 15° ve en düşük sıcaklığın 9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %55 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

Kastamonu sağanak yağışa teslim olacak! Kastamonu sağanak yağışa teslim olacak!

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 12° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 10° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 Cumatarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 17° ve en düşük sıcaklığın 11° olması bekleniyor. Nem oranının ise %61 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın 10° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

 5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 8° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 12° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 12° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 16° ve en düşük sıcaklığın 9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %60 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %75 olması bekleniyor.

5 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 5 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman