Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü koordinesinde 5 bin Üniversite öğrencisine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosunca “El Ele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında terör örgütlerinin eleman temin etme yöntemleri ve propaganda tekniklerinin anlatılması amacıyla 10-13/10/2023 tarihleri arasında Kastamonu Üniversitesi öğrencilerine yönelik bilgilendirme standı kuruldu.

Stantlarda TEM Şube Müdürlüğü ile birlikte TDP, Asayiş ve Narkotik Şube Müdürlükleri de kendi konularında bilgilendirme çalışmaları yürüttü.

5 ila 10 dakika arasında değişen sürelerde gerçekleştirilecek bilgilendirmeler için stantlar, öğrencilerin görevlilerle sağlıklı iletişim kurabilecekleri şekilde kuruldu. 

Projenin amacına uygun gerçekleştirilen anlatımlara ilişkin öğrenciler; Üniversite ile ilgili bilgileri Emniyet Teşkilatından öğrenmiş olmalarının kendilerinde farkındalık oluşturduğu belirterek yeni tanıdıkları insanlarla ilişkilerinde kendi değer yargılarına uygunluk prensibiyle hareket edeceklerini ve kontrollü davranacaklarını belirtirken memnuniyetlerini de ifade ederek Üniversite içerisinde benzer organizasyonların varlığını sürdürmesinin güven verici olacağına dikkat çektiler.

Çalışmalar kapsamında yaklaşık 5.000 öğrenciye ulaşıldı.

Kastamonu Ataçkent önünde feci kaza  Kastamonu Ataçkent önünde feci kaza 

WhatsApp Image 2023-10-18 at 13.16.32