Sosyal medyada İsrail'in saldırıları büyük tepki görürken, son saldılarla tepkilerin dozu iyice arttı.

Ancak Filistin'e destek mesajı yayınlayan kişiler, paylaşımlarının Facebook ve Instagram tarafından kaldırıldığını iddia etti.

Özellikle son olayların ardından birçok kullanıcı uygulamaların kurallarını ihlal etmedikleri halde gönderilerinin kaldırıldığını belirtti. Ayrıca İsrail'in saldırı yaptığı anların da sosyal medyada paylaşılmadığını belirttiler.
 

Sosyal medya devi Filistin paylaşımlarını engelliyor mu?

NTV'nin haberine göre, Meta, bir hata nedeniyle bu gönderilerin gizlendiğini belirterek teknik bir aksaklık yaşandığının altını çizdi. Meta ayrıca sansürlenmemiş içeriklerle başa çıkmak için önlemler alındığını ve bazı gönderilerin askıya alınabileceğini duyurmuştu.
 

Meta sözcüsü Andy Stone, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

'Reels ve Feed gönderilerini yeniden paylaşan tüm Hikayeleri etkileyen, kullanıcıların erişim problemine yol açan bir hata tespit ettik.

Bu hata dünya genelindeki hesapları eşit şekilde etkiledi ve içeriğin konusuyla hiçbir ilgisi yoktu. Biz de bunu mümkün olan en kısa sürede düzelttik.'

Yapay Zeka ile Tweet Keşfi: "Benzer Gönderileri Gör" özelliği kullanımda" Yapay Zeka ile Tweet Keşfi: "Benzer Gönderileri Gör" özelliği kullanımda"

twitfalan