Bakan Koca, 35 bin sağlık personelinin atanması için takvimin başladığını duyurdu. Bu atamaların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) gönderilecek kılavuzla bu hafta içinde gerçekleştirileceğini belirtti. Mülakat olmayacağını vurgulayan Koca, adayların tümünün eşit şartlarda değerlendirileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce kamu kurumlarına toplamda 15 bin hemşire dahil olmak üzere 35 bin sağlık personeli alınacağını duyurmuştu.

Son başvuru 29 Nisan! Acele edin Son başvuru 29 Nisan! Acele edin

Bakan Koca ayrıca, yeni sağlık çalışanı istihdamının sağlık hizmetlerinin etkinliğini artıracağını ve yeni hastanelerin personel ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

Sağlık Bakanı, aynı zamanda Antalya Şehir Hastanesi'nin önümüzdeki birkaç hafta içinde tam kapasiteyle hizmete açılacağını da duyurdu. Yoğun bakım doluluk oranlarının düşmeye devam ettiğini vurgulayan Koca, Türkiye genelindeki yoğun bakım doluluk oranının yüzde 71 olduğunu bildirdi. İstanbul için ise bu oranın yüzde 71 olduğunu açıkladı. Koca, yoğun bakım doluluk oranlarının normale döndüğünü ve servis yataklarında ise herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti.

Editör: Serkan Kebecioğlu