Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, (Bilecik ve Edirne hariç) Marmara, İç Ege'nin doğusu ile Edremit Körfezi çevreleri, (Burdur hariç) Akdeniz, İç Anadolu'nun güneybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Batı Karadeniz'in doğu kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu ile Çankırı çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri başta olmak üzere İstanbul ve Balıkesir'in kuzey çevrelerinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara'nın kuzeyinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde beklenen yağışların; kuzey kesimleri başta olmak üzere İstanbul çevreleri ve Kocaeli'nin kuzeyinde zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KASTAMONU -3°C, 2°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın -3° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın-3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

Öğretmen adaylarını sevindirecek haber! Öğretmen adaylarını sevindirecek haber!

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %93 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 Salı tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

 30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın -2° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

 30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın -1° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %74 olması bekleniyor.

30 Ocak 2024 Salı Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 30 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman