Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege. Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Kardeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Giresun, Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı ve Doğu Karadeniz'in yüksekleri, Toroslar mevkii ve Doğu Anadolu'da kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, Antalya’nın doğusu, Kaş, Finike ve Demre ilçeleri, Mersin’in batı ilçeleri, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir’in batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, Batı Karadeniz(Sinop hariç) Çanakkale’nin güneyi ile zamanla Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Antalya merkez, Adana’nın doğusu, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların kuzey, iç ve batı kesimlerde (4-6 derece) artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

Gazze'de çocuklar çürük patatesle yaşam mücadelesi veriyor Gazze'de çocuklar çürük patatesle yaşam mücadelesi veriyor

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Antalya’nın doğusu, Kaş, Finike ve Demre ilçeleri, Mersin’in batı ilçeleri, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir’in batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, Çanakkale’nin güneyi ile zamanla Batı Karadeniz(Sinop hariç), Balıkesir, Bursa, Bilecik, Antalya merkez, Adana’nın doğusu, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, bu gece saatlerinden itibaren yüksek kesimleri başta olmak üzere Trabzon, Rize, Giresun, Ordu ve Samsun çevreleri ile zamanla Sinop'un iç kesimleri, Çorum, Amasya, Tokat, Kastamonu, Bolu ve Karabük çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/saat, yüksekleri 90 km/saat) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KASTAMONU 1°C, 6°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %55 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın -6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 Salı tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 12° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %61 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın -7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın -6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

 16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın -6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %60 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın -9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %75 olması bekleniyor.

16 Ocak 2024 Salı Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 16 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman