Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun yağmur ve sağanak yağışlı, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Sivas ile Karaman çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay çevreleri kuvvetli gök gürültülü sağanak; Van ve Ağrı çevreleri ile Muş'un güneyi ve Siirt'in doğusunda kuvvetli kar, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Trabzon, Rize, Artvin, Giresun illerinin yüksekleri, Van'ın güneyi ve Şırnak'ın doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'nın batısı ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimleride 2 ila 5 derece azalacağı, diger yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, yurdun güneydoğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Orta Karadeniz'de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Hatay çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ VE YOĞUN KAR YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Van ve Ağrı çevreleri ile Muş'un güneyi, Siirt'in doğusu ve Kastamonu'nun kuzeyinde kuvvetli kar, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Trabzon, Rize, Artvin, Giresun illerinin yüksekleri, Van'ın güneyi ve Şırnak'ın doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, su baskını, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KASTAMONU -5°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçececeği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ilçelerinin yüksekleri kuvvetli olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %55 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -6° ve en düşük sıcaklığın -9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 Cumartesi tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -4° ve en düşük sıcaklığın -7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -3° ve en düşük sıcaklığın -7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

 13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -1° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu İnebolu hava durumu

Resmi Gazete'de bugün (3 Mart 2024 kararları) Resmi Gazete'de bugün (3 Mart 2024 kararları)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %60 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -2° ve en düşük sıcaklığın -6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -3° ve en düşük sıcaklığın -8° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -1° ve en düşük sıcaklığın -5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %75 olması bekleniyor.

13 Ocak 2024 Cumartesi Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 13 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın -2° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Serkan Kebecioğlu