Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve Mardin çevreleri dışında aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege, Akdeniz, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışların Marmara'nın doğusu'nun yüksekleri, Doğu Akdeniz ile Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir'in kuzeyi, Antalya'nın doğusu, Bolu ve Düzce'nin yüksekleri, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Çorum, Amasya, Ordu, Rize ve Artvin çevreleri, Samsun'un doğusu ve Nevşehir'in kuzeyinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzeybatı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların: Marmara'nın doğusu'nun yüksekleri, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir'in kuzeyi, Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğusu, Bolu ve Düzce'nin yüksekleri, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Çorum, Amasya, Ordu, Rize ve Artvin çevreleri, Samsun'un doğusu ve Nevşehir'in kuzeyinde yerel olmak üzere kuvvetli yağmur ve yer yer kuvvetli karlakarışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, su baskını buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın bu sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KASTAMONU 0°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %55 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın -1° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  sisli, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 8° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 Çarşambatarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %61 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

 10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %60 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın -1° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın az bulutlu, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %75 olması bekleniyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın sisli, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İBB Adayı Kurum: "Kastamonulu kardeşlerimizin acılarını paylaştık" İBB Adayı Kurum: "Kastamonulu kardeşlerimizin acılarını paylaştık"

Editör: Mehmet Salman