Kastamonu Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen’e başlayan uçuşlar Zonguldaklılar’ı kıskandırdı. Zonguldaklılar, Kastamonu’yu örnek göstererek Sabiha Gökçen’e uçuş talep etti. 

WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.19.52

Zonguldak’ta yayın yapan İmza gazetesi, “Hayaller Zonguldak, Gerçekler Kastamonu” başlığı altında yaptığı haberde, “Zonguldak başta olmak üzere Bartın ve Karabük bölgesinde yaşayan ile İstanbul’un Anadolu yakasındaki bölge insanının hayalini kurduğu Sabiha Gökçen – Zonguldak uçuşunu Kastamonu gerçekleştirdi. Kastamonu’ya THY’nin İstanbul Havalimanı’ndan yaptığı seferlere ek olarak, Sabiha Gökçen’den de Pegasus ve Anadolu Jet uçuşları başladı” ifadelerine yer verildi. 

Haberde ayrıca, bölge milletvekillerinin konuya duyarsız kalmaması istendi ve “Önceki dönem milletvekillerinin ve siyasilerin duyarsız kaldığı talebe, mevcut milletvekillerinin ve siyasilerin kayıtsız kalmaması umuluyor” denildi. 
Osman Sav imzalı haberde, ayrıca Zonguldak’tan Trabzon’a da uçuş talebi dile getirildi. Zonguldak’ta Doğu Karadeniz bölgesinden çok sayıda vatandaşın ikamet ettiği biliniyor.