Abana Turizm Derneği, bölgemizde ekoturizmin gelişmesi, doğal güzelliklerin tanıtılması, yürüyüş ve fotoğrafseverlerin doğayla buluşmalarının sağlanması adına etkinliklerini sürdürüyor.

İnebolu’da karaya oturan geminin akıbeti ne olacak? İnebolu’da karaya oturan geminin akıbeti ne olacak?

 Bu çerçevede, Türkiye’nin en güzel sonbahar manzaralarını sunan Küre Dağları’nda, Ersizlerdere köyündeki tarihi kervan yolunda gerçekleştirilen yürüyüş organizasyonunda, Abana’dan 39, Evrenye’den 23, İnebolu’dan ise 20 kişilik bir katılımcı grubu bir araya geldi. 

IMG-20231016-WA0024 Konu hakkında konuşan Abana Turizm Derneği Başkanı Semih Yüksel: “yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğin sonunda, Abana'mızın gurur vesilesi Grup Abana ekibi, her etkinliğimizde olduğu gibi bu etkinliğimizde de bizleri yalnız bırakmadı ve etkinliğin sonunda güzel bir performans ile organizasyonumuza ayrı bir renk kattı. Bu güzel faaliyetteki desteklerinden dolayı rehberimiz Mustafa Çağır'a, Rota 37 yapımcısı Adem Salcıoğlu'na, İnebolu Yürüyüş Grubu'ndan Hasan Gündüz'e, Grup Abana'ya, değerli yürüyüş ve fotoğrafseverlerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” denildi. (Kastamonu İstiklal Gazetesi)