Kastamonu 1. Amatör Küme takımlarından Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü, yeni sezon içinde Yunus Dal’la anlaşma sağladı.

2020 yılından itibaren futbolcu ve antrenör olarak görev aldığı takımda 2022 yılında teknik direktörlük görevini üstlenen ve başarılı bir performans ortaya koyan genç teknik adam, 2023-2024 sezonunda da Yurdum GSK’yı çalıştıracak.

Tüm takımlara sakatlıktan uzak, futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon dileyen Yunus Dal şunları söyledi:

“2020 yılından itibaren hem futbolcu olarak hem de altyapıda antrenör olarak görev aldığım Yurdum GSK 'da 2022 yılında A takım görevine getirildim. Geçtiğimiz sezon keyifli, heyecanlı, başarılı bir sezon geçirdim. Yeni sezonda tekrardan Yurdum GSK  ile  anlaştık. Sporcularımız ile birlikte yeni sezonda en iyisini yapmaya çalışacağız. Öncelikle çok çalışacağız kendimizi geliştireceğiz her gün kendimize bir şeyler katacağız. Tabi A takım yanı sıra her zaman söylediğim gibi altyapımızı, geleceğimizi ihmal etmeyeceğiz, ekip arkadaşlarımdan Yusuf Can Özdemir hocamla beraber çocuklarımızın gelişimi içinde elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Bu sezon alt yaş  gruplarında katıldığımız müsabakalardan güzel sonuçlar aldık. Fakat bu sonuçlar benim için skor olarak değil sporcularımızın fiziksel, mental ve sportif gelişimleri açısından oldukça önemliydi. Bu gelişmeler bizleri çok mutlu ediyor. Bu mutluluğumuz, profesyonel takımların sporcularımıza duyduğu ilgi ile 2'ye katlanıyor. Öncelikle katıldığımız özel turnuvalarda olsun, denenmelere gönderdiğimiz oyuncular için olsun profesyonel takımların bizleri aramaları sporcularımızı sormaları takibe almaları bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bu sezon yine altyapımızda bulunan sporculardan 5 tanesini ilimizin profesyonel takımı olan Kastamonuspor'a transfer olması bizleri gururlandırdı. Tek gayemiz iyi insan sonrasında iyi sporcu yetiştirmek. Bu doğrultuda sıkılmadan, yorulmadan devam edeceğiz.”