CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir” CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında AK Parti teşkilatına yönelik sert açıklamalarda bulundu.


“UTANDIĞINIZ ADAYI KAMUOYUNUN ÖNÜNE NEDEN KOYUYORSUNUZ?”
“Geçen dönem siyasetin çöplüğüne attığımız arkadaşla ilgili Kastamonu kamuoyuna söylenebilecek her şeyi söyledik. Söylediklerimizin bir tanesine cevap vermedi. Cevap vermeyince söylediklerimiz doğru oluyor. Kastamonu halkı da ‘siz haklısınız bu adam bu şehri mahvetti. Alın mühür sizde’ dedi. Sonradan nasıl aday olduysa oldu. Ben azını söylediğim, vatandaşın daha çocuğunu bildiği adamın aday olmasına Kastamonu halkıda çok şaşırdı. Bizde çok şaşırdık. Bu seçim döneminde de görüyoruz hiçbir partilisi yanında değil. Ben söylediğimde yanına diziliyorlar. Sonradan dağılıyorlar. Yanında gezemeyeceğiniz, utandığınız adayı Kastamonu kamuoyunun önüne neden koyuyorsunuz? Biz bunun her şeyini deşifre ettik mi? Ettik. Şimdi de bize ‘iftira atıyorsunuz’ diyorlar. Ben hiç kimseye iftira atmadım. Atmam.  Bu arkadaş yalancı pehlivan gibi dolaşıyor. Ya Tahsin Babaş sen bittin. Bitik bir aday olarak geldin karşımıza. Kastamonu insanının seni ciddiye aldığını falan mı sanıyorsun? Edeplerinden, adaplarından gelip seni dinliyor. Bu arkadaşında derdi şu. Kendisi proje açıkladı. Kendi projelerini konuşmuyor. Çünkü hepsi boş beleş. Ne diyor ‘Stat yağacağım’ diyor. Sen kimsin belediye başkan adayısın. Stadı devlet yapıyor. ‘Kırık Barajı yapacağım. Maslak yapacağım’ diyor. Dolayısıyla devletimizin yaptığı işlerle vakit geçirmeye çalışıyor.”
“SAYIN BAKANLAR BİZE DE UĞRAYIN BİR ŞEY OLMAZ”
“Öbür tarafta da bakanlar. Kastamonu’yu hiç boş bırakmıyorlar. İcracı bütün bakanlarımız geliyor. Ben gelmelerinden mutluyum. Yarın bizim ihtiyacımız olacak. Söylemleri var. Onları hatırlatacağız. Bize uğramıyorlar ama biz onları takip ediyoruz. Bakanlarımıza Sayın Genel Başkanımızın ‘Biz size karşılıksız destek vermeye devam edeceğiz’ sözünü de hatırlatıyorum. Bize de uğrayın bir şey olmaz. Cumhur İttifakı ortağıyız. Yarın birlikte çalışacağız. Kastamonu Belediye Başkanı Yüksel Aydın olacak” 

“ELLERİNİ, VİCDANINI NASIL TEMİZLEDİN DE GEZİYORSUN MİLLETİN ARASINDA”
“Sayın Tahsin Babaş zorluyorsun. Zorlama. Bitti artık. Vatandaşın defteri kapattığını, o defterin arasına koydu. Bu millet 12 bin oy farkla seni terbiye etti gönderdi. Sende nasıl bir deterjan var. Ellerini, vicdanını nasıl temizledin de geziyorsun milletin arasında. Sokakla, mahallede ‘Ülkücü kardeşlerim aman CHP’liler gelmesin’ diyormuşsun. Ülkücüler senin kardeşin olamaz. Sen kimsin. En hassas olduğumuz yerden bize gelme. Gittiğiniz yerin malı olun. Ben dava arkadaşlarımla gece gündüz mücadele ediyorum. Bana onlar yeter. Kastamonu insanının bize olan feraseti yeter. Öyle hassas yerlerimizden vurmaya çalışıyorsunuz ama düşmeyeceğim.”

“BEN SİZLERE TESLİM OLDUM”
“İrfanına kurban olduğum Kastamonu. Ben size güveniyorum. Ben sizlere teslim oldum. Benim teslim olacağım başka kimse yok. Önce yüce Allah’a sonra size teslim ediyorum. Ben gücümü liderimden Devlet Bahçeli’den alıyorum. Allah ona uzun ömür versin. Sayın Cumhurbaşkanımıza da Allah ömür versin. İki lider 7 düvele karşı dillere destan bir mücadele veriyorlar.” 

“KARŞILAMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ”
“Sayın Cumhurbaşkanımıza ben dün çok teşekkür ettim. Kastamonu’daki durumu görmüş ve bize de itibar etmiş olacak ki; Karabük’e ve Çankırı’ya geldi. ‘Nasılsa Kastamonu’da asayiş berkameldir ben biliyorum. Tahsin evladım sen çıktın ama yol al git buradan Kastamonu’ya gelmiyorum’ dedi. Keşke Kastamonu’ya gelse kendisini karşılamaktan mutluluk duyarız.”

Editör: Serkan Kebecioğlu