Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Gazeteci İrfan Salcı ve Ali Sağır’ın sunumuyla TV366 ve Açıksöz TV'nin ortak yayın olarak düzenlediği 'Seçim Özel' programında Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan adayı Hasan Baltacı'nın emekli aday sözlerine ithafen; "Hasan Baltacı bizi emekli diye aşağılama? Emeklilik kötü bir şey mi? Emeklilik devletin bize verdiği bir hak. Siyasetten emekli olmadım." sözleriyle yanıt verdi.

Yüksel Aydın'ın, Hasan Baltacı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile arasındaki ilişkiye değindiği konuşmasının devamı şu şekilde:

Demir; “CHP Kastamonu’da bir belediye bile alamazdı” Demir; “CHP Kastamonu’da bir belediye bile alamazdı”

SENİN KAYNAĞIN EKREM İMAMOĞLU
"Yayında söylüyorsun benim bir aracım var diye, sokağa çıkıyoruz kocaman otobüs? Ayrıca Ekrem İmamoğlu kim ki Kastamonu’ya proje yapacak? Senin kaynağın Ekrem İmamoğlu! Siz Ekrem İmamoğlu’nun beslemesisiniz. Ekrem İmamoğlu Kastamonu’ya gelecek bizim yarım bıraktığımız projeyi tamamlayacakmış. Gitsin İstanbul’un haline baksın. Koskoca İstanbul Büyükşehir Belediyesi 5 yılda 9 bin konut yapmış, o sayıyı orta ölçekli bir Belediye bile yapıyor."


"BİZİM EVLATLARIMIZ EKREM İMAMOĞLU'NUN DAĞITTIĞI SÜTÜ İÇMEZ" 
"Bir kreş diyor bir de hasta nakil aracı diyor. 'Vizyon proje bu' diyor. Hasan Baltacı ben sana açıklayayım vizyon projeyi. Biz, evlatlarımıza vitamin filesi hazırlayacağız. Evlatlarımıza belediye olarak c vitamini dolu fileler hazırlayacağız belediye olarak. Sen bunu aklın yetmez. İşiniz gücünüz süt. O sütlerle neler yaptığınızı da biliyoruz İstanbul'da. O da İmamoğlu'nun projesi. Gelip Kastamonu'da süt dağıtacakmış. Kastamonu'nun sütü ile Ekrem İmamoğlu'nun dağıttığı süt arasında dağlar kadar fark var. Bizim evlatlarımız Ekrem İmamoğlu'nun dağıttığı sütü içmez."

"SENİ SİYASETTE VAR EDEN LİDERİNİZİ BİR TAKSİTTE SATTINIZ"
"Ayağı yere basmadığı sürece herhangi bir projeyi benimsemiyoruz, bugünlerde Kastamonu semalarında büyük projeler uçuşuyor onun için biz gerçekçi davranmaya çalışıyoruz. Anlaşılabilir ve kaynaklarıyla beraber açıklayacağız, öyle sarı otobüsler, kırmızı otobüsler demeyeceğiz. 
Kastamonu insanının hafızasıyla oynamaya gerek yok, Sayın Baltacı seni milletvekili yapan, seni siyasette var eden liderinizi bir taksitte sattınız.

Baltacı’nın Kastamonu halkıyla nasıl dalga geçtiğini anlatmamız gerekir. Kastamonu’nun toplam 3 milletvekili var, siz hangi akla hizmet aday oluyorsunuz? İzah etmelisiniz. Kastamonu insanını bu kadar hafife almayın. Size yetki vermiş Kastamonu, git beni mecliste temsil et demiş sen de ben belediye başkanı olacağım demiş bırakmış gelmişsin. Kastamonu halkı buna tepki verecektir.

Tahsin Babaş’ın Şehirarası Terminali Ben yaptım dedim demesiyle, Baltacı’nın yangın helikopterini ben getirdim demesi aynı şeydir. Bizimle dalga geçmeyin. Bu Kastamonu’dan elllerinizi çekin gidin."

DEĞERLER ÜZERİNE SİYASET YAPIYORUZ
"Kurucusu olduğu siyasi partinin mensubu olan bu insanlar ne de diğer aday Atatürk ile ilgili bir tek kelam dahi etmediler. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimizin hatırasını yaşatmak adına Anıtkabir’e gitmeyenin kalmaması ve ayrıca devam eden Çanakkale ziyaretlerinin de sayısını artırarak tarihimizi yerinde görmemizin bize büyük faydalar sağlayacağını düşünüyorum. Biz değerler üzerine siyaset yapıyoruz, roller coaster yapamayız, mümkün değil. Yazılım OSB’yi biz kuramayız, onu Silikon Vadisi’nden bir bütçe kursun. Öyle bir bütçe yok.. Proje açıklıyorsanız mutlaka finansmanı da açıklamak durumundasınız, eğer böyle oluyorsa aklımıza geleni Google’dan aratalım yazalım. 


Hasan Baltacı’nın “Kastamonu’ya bir yatırım geldiyse bunda mutlaka CHP’nin bir payı, emeği vardır hatta özel bir hastanenin SGK ile ilgili problem vardı, 1-1,5 yıl çözemediler, biz 15 dakikada çözdük” sözlerine yanıt veren Aydın;  “Hangi sorunu nasıl çözdün? Daday yoluna ne yaptın? Söylemek kolay, dilin kemiği yok. Tosya yolu bizim sayemizde demişsin, nasıl senin sayende, bunu açıklasana. Gittin Bakan’a Kastamonu’nun böyle bir problemi var dedin de, Bakan bey Tosya yolunu hemen senin için projeye mi alıyoruz dedi? "

KOCAMAN KOCAMAN BELEDİYELERDEN BAHSEDİYOR
"Yangın helikopterini Hasan Baltacı nasıl getirebilir?  Daday yolunu sen nasıl yaptın? Kaynağını sen mi çıkardın? Sen mi ihale ettin? Nasıl oldu bunu izah etmen lazım. Mecliste gündeme getirmek zaten görevin. Zamanı gelmiştir, yapılmıştır. Hasan Baltacı dedi, biz de ihaleye çıkalım bunu yapalım diye bir şey yok. 6 Yıldır Milletvekilisin, Kastamonu’ya Belediye Başkanı adayı olmak istediğini söylüyorsun ve de oluyorsun. İnsana geçmişi referanstır, ben şunları şunları ele aldım, Kastamonu’yu çok seviyorum, şunları yaptım diyebilmelisin. Kocaman kocaman Belediyelerden (İBB) bahsediyor ya, onunla beraber şunları getirdik desin, bu söylediklerimin hepsini geri alacağım ama ortada bir şey yok. Her şey sanal, bunu burada söyledim, toplum da bunu aldı diye düşünüyorsa, toplum almaz. Toplum olmayan bir şeyi niye kabullensin. Tahsin Babaş’ın Şehirarası Terminali ben yaptım demesiyle, Baltacı’nın yangın helikopterini ben getirdim demesi aynı şeydir. Milletimizi aldatmakdır. "(Serkan KEBECİOĞLU)

Editör: Mehmet Salman