Canlı yayında ve basın bültenlerinde konuştuğu patlaştığı tüm projeleri diğer adayların alıp proje olarak lansman ettiğini ifade eden Yüksel Aydın; "Benim projelerimi alıyorlar, alsınlar, aslını taklit etmek aslına güç verir. Hiçbir sıkıntı görmüyorum. Canlı yayında ne konuştuysam hepsi Tahsin Babaş’ın projesi olmuş, bu güzel bir şey ama Hasan Baltacı projelerimi ‘çalıyorlar’ diyor, öyle bir şey yok. Zaten bir şey yapamayacaksınız." şeklinde konuştu.

Canlı yayında projelerine değinen Aydın'ın konuşmasının devamı şöyle oldu:

“Okul ziyaretlerimiz var, öğretmenlerimizi ziyaret ediyoruz. Bu hafta öğretmenlerimizi ziyaret ediyoruz, çok duygusal anlar yaşıyoruz. 
Çocukların başka dünyaları var, Allah onları var etsin. Bizler insan olarak ülkücüler siyah ve beyaz gibiyiz. Hayallerimiz var, hayallerimizle yaşadık, düştüğümüz yerden de hayallerimizle kalktık. 

VİTAMİN FİLESİ HAZIRLAYACAĞIZ
Bir Kreş, bir de hasta nakil aracı hazırlayacağız, vizyon proje bu diyor. Ben vizyon projeyi açıklıyorum, evlatlarımıza c vitaminiyle dolu, vitamin filesi hazırlayacağız. İşiniz gücünüz süt o sütle de neler yaptığınızı biliyoruz ki o da İmamoğlu’nun projesi.

Kastamonu’ya süt dağıtacakmış, Kastamonu’nun sütüyle Ekrem İmamoğlu’nun dağıttığı süt arasında dağlar var bizim evlatlarımız içmez.

Z KÜTÜPHANE VE MOBİL 4D SİNEMA ARACI
Biliyoruz ki bilgi güçtür bu nedenle de evlatlarımıza bilgiye en kolay ulaşabilecekleri alanları kendilerine götüreceğiz.  Dolayısıyla 4D Sinema ile tarihi, kültürel ve geleceğimizle alakalı filmler izleyerek, Fatih’in İstanbul’u fethini, Alparslan’ın Anadolu’ya nasıl girdiğini yaşayacaklar.

Park ve bahçe yapmak belediyenin asli görevi ama biz paten, kaykay ve elektrikli scooter alanları oluşturacağız. Dolayısıyla bir kaydırak, bir salıncak kurup onun yanında fotoğraf çekinip vizyon proje olarak paylaşmıyoruz.

Gençlerimize yurtiçinde ve yurtdışında ulaşılabilirliği en iyi hale getirilmiş bilgiyi sağlamayı planlıyoruz, düşünüyoruz.

DEĞERLER ÜZERİNE SİYASET YAPIYORUZ
Kurucusu olduğu siyasi partinin mensubu olan bu insanlar ne de diğer aday Atatürk ile ilgili bir tek kelam dahi etmediler. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimizin hatırasını yaşatmak adına Anıtkabir’e gitmeyenin kalmaması için devam eden Çanakkale ziyaretlerinin de sayısını artırarak tarihimizi yerinde görmemizin bize büyük faydalar sağlayacağını düşünüyorum. Biz değerler üzerine siyaset yapıyoruz, roller coaster yapamayız, mümkün değil. Yazılım OSB’yi biz kuramayız, onu Silikon Vadisi’nden bir bütçe kursun. Öyle bir bütçe yok.. Proje açıklıyorsanız mutlaka finansmanı da açıklamak durumundasınız, eğer böyle oluyorsa aklımıza geleni Google’dan aratalım yazalım.

KAŞLARININ ÇATMASINA DAHİ MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Yeni evlenen ihtiyaç sahibi gençlerimizi belirli kriterlere uygun şekilde destekleyeceğiz, öğrencilere burs konusunda gerçekçi davranacağız, dereceye giren öğrencilerimize yardımcı olacağız. Yaşlılarımıza destek olacağız. Yaşlılarımıza zeval gelmeyecek şekilde hizmet edeceğiz, belediye olarak kaşlarının çatmasına dahi asla müsaade etmeyeceğiz. Yaşlılarımızın konforu için bir lokal oluşturacağız. Biz onlara hürmet göstermezsek gelecek nesillere kötü örnek oluruz. Dolmuşa 10 kere binmiş, bunu mesele edersek çok üzücü olur."

MART AYININ İLK HAFTASINDA AÇIKLAYACAĞIZ
Projelerini finansman kaynaklarıyla, detaylarıyla Mart ayının ilk haftasında açıklayacaklarını belirten Yüksel Aydın; “Örneğin Kastamonu’nun turizm rotasını oluşturacağız, hangi araçla, hangi kaynakla, nereye hangi aracı tahsis edeceğiz ayrıca sosyal destek projelerimiz var; dar gelirli ailelerimize mama, çocuk bezi konusunda yardımcı olacağız, sosyal destek projelerini standart haline getireceğiz.” dedi.
Projelerine örnek veren Aydın konuşmasına şöyle devam etti:

"Sosyal destek projesi olarak ayrıca; hane gelirini düşürerek, bunu da su faturasına doğalgaz faturasına destek olarak yapacağız."

"TELEFERİĞİ KALDIRACAĞIZ"
Kastamonu Belediyesi’nin işleteceği sosyal tesislerin oluşturulacağını ifade eden Aydın, Tahsin Babaş döneminde faaliyete geçen Seyrangah Tepesi’ni yer olarak gösterdi. Aydın; “Orada bulunan işletmeyi de mağdur etmeden Babaş’ın halen yapacağını iddia ettiği teleferiği kaldıracağız.”sözlerini yineledi.25 MİLYON EUROLUK KREDİ
Hasan Beyin 25 milyon euroluk kredinin gerçekliği ile tereddütleri varmış, zihniyetleri bu şeklinde konuşan Aydın: "Altını dolduramayacağım hiçbir cümleyi kurmam, olmayan bir projeyi olmayan bir krediyi, Dünya Bankası’ndan alınacak. Her şeyi tamam, fizibilitesi biterse seçim öncesi kazmayı bile vurabiliriz."

KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ
Aydın planladıkları projeler arasında önemli bir yer edindiğini ifade ettiği Kültür Merkezi Projesi hakkında; "Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret ettim, eski Hastane’nin olduğu yer çok atıl durumda kalmış, kötü alışkanlıkları olan çevrelerin meskeni olmuş, burada Kültür Merkezi Proje’mizi değerlendirebilirebiliriz" ifadelerine yer verdi.


"KASTAMONU’YU BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ"
Aydın projelerini açıkladığı konuşmasına şöyle devam etti: "Kastamonu’yu bir bütünlük içerisinde yönetemediğimizden bugün bu noktadayız. Belediyeyi A partisi B Partisi kazanabilir. Biz kazanırsak ilçelerin belediyeleriyle irtibatlı olacağız. Onların gücünden faydalanacağız, onların aklıyla, bizim aklımızı birleştireceğiz.” Bir Kastamonu Belediye Başkanı olarak Pınarbaşı’nı, Horma Kanyonu’nu nasıl yok sayabilirim? Kastamonu’yu Olukbaşı ile Kuzeykent arasına sıkıştırırsak ben Organize Sanayi Bölgesi yapacağım diyorum, nereye yapacağım? Kastamonu’yu bütün olarak düşünmek zorundayız.

Kastamonu tarihsel kimliğine, karakterine tekrar dönecek, dönmek zorunda. Biz altyapı projesi derken ilçeleriyle beraber 500 bin nüfuslu Kastamonu'nun altyapı projesinden bahsediyoruz. Öncelikle altyapıyı halletmek zorundayız. 20 ilçemizle beraber hareket etmek zorundayız.

80 İLE YETEN DEVLETİMİZ BİR KASTAMONU’YA YETMİYOR
İnebolu Limanı’nın hızlandırılarak bitirilmesi lazım, buna müdahale edilmesi lazım. Türkiye, deprem felaketi, sel, salgın gibi zor günler geçirdi ama diğer illere bakıyorum yatırım devam ediyor. Bizim projemiz hazır, bunu bitirmemiz lazım. Bunun bir yolu olmalı..


AYDIN : "İLÇELERDE İDDİALIYIZ"
MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, parti olarak Kastamonu'da güçlü oldukları ilçeleri açıkladı. Aydın, "İlçelerde sürprizlere hazırız. Mevcut avantajlarımızı değerlendiriyoruz ve ciddi bir şekilde iddialıyız" şeklinde konuştu.

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Aydın, açıklamasında şunları belirtti: "Kastamonu'nun nüfusunun yüzde 75'ine denk gelen bölgelerde güçlüyüz. Dolayısıyla ilçelerimizde sorun yaşamayı beklemiyoruz. Ancak sonuçlar milletin takdirine bağlı. İlçelerde beklenmedik sürprizlere hazırız. İnebolu, Abana, Devrekani gibi ilçelerde de güçlüyüz. Mevcut ilçelerimizi koruyacağız ve diğerlerini de almak istiyoruz. Karşımızdaki iddialara saygı duyuyoruz ancak iddialı olduğumuzu görüyoruz. Bu sözlerimizde samimiyiz, çünkü iyi bir çalışma yaptığımızı biliyoruz." (Serkan KEBECİOĞLU)

Editör: Serkan Kebecioğlu