İftar programında konuşma yapan MHP Belediye Başkan adayı Yüksel Aydın; “'HDP'li vatandaşla ben beraber olurum diyor parti yönetiminde bu Hasan Baltacı. Sizlere şikâyet ediyorum bu Hasan Baltacı’yı” dedi.


MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın konuşmasında, “Allah yolunda öldürülenler, onlar diridirler siz bilemezsiniz. İşte bu hissiyatla bugün sizlerle birlikteyiz. Sizin cenabı Allah evlatlarınızın makamını peygamberimize komşu etmiş. Sizlerle beraber olmak benim için şereftir, onurların en büyüğüdür bizim için. Hiçbir siyasi münazara bu toplantıda yoktur. Tabii ki ben Milliyetçi Hareket Partisi Başkan adayıyım. Ama sizin evlatlarınızın bir damla kanı, bir damla gözyaşı bin tane belediye başkanlığına feda olsun. Her şeyin ötesinde yeter ki milletimiz var olsun, yeter ki devletimiz var olsun.”

Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

Çünkü Osmanlı imparatorluğu 24 bin metrekareye hükmetmiş. Küçüle küçüle 786 bin kilo metre 16’ıncı ve son vatanımız, son coğrafyamız biz siyaseti böyle yapıyoruz. Ucuz işlerle siyaset yapmıyoruz. Bu 786 bin kilometrelik vatanı bize hediye eden şehitlerimizin kanlarıyla çizilen bu sınırları muhafaza etmek için Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak hiçbir karşılık beklemeden siyaset yapıyoruz. Son vatanımız, cenabı Allah bizi vatansız bırakmasın. Allah sizin evlatlarınızdan razı olsun. Mekanları cennet olsun. Onların sayesinde şu mikrofon elimizde karşınızda konuşuyoruz. Bizler bunun farkındayız. Bunun hiçbir karşılığı yok haberiniz olsun. Milliyetçi Hareket Partisine bakarken Milletçi Hareket Partisi’nin bugün ki belediye başkan adayı evladınız Yüksel Aydın evladınıza bakarken böyle bakın. Biz hiçbir karşılık beklemiyoruz. Yeter ki vatanımız sağ olsun, sizler huzurlu olun. Sizler yapabileceğiniz en büyük fedakarlığı yaptınız. Sizleri her gün başımızın üzerinde taşısak yine sizlerin haklarını ödeyemeyiz. Benim sizden tek isteğim dua. Vatandaşımızın bizlere edecekleri dua bizim geleceğimiz yerin nişanesi olacaktır.”

"SİZLERE ŞİKAYET EDİYORUM HASAN BALTACI'YI"
 Ben Kastamonu insanının vicdanına sesleniyorum diye konuşan Aydın sizin evlatlarınız Kuzey Irak’ta, Suriye’de, Gabar’da, Cudi’de bu vatan evlatlarını savunmak için mücadele ederken sınır ötesi harekat için teskere isterken o lanet olası terör özünü at ağzına olan siyasi parti, dün adı HDP, bugün Dem Parti kırıştırabilmek için vatandaşlardan oy koparabilmek için hayır diyenleri unutmayın. Bakın bugün de Kastamonu’ dalar. Ben onlara bir televizyon programında dedim ki 'HDP'li vatandaşla ben beraber olurum diyor parti yönetiminde bu Hasan Baltacı. Sizlere şikâyet ediyorum bu Hasan Baltacı’yı. Buraya nerden bulaştırdınız bunu, nerden geldiniz? O şehit aileleri sizleri tükürükle boğacak. Utanmadan böyle söylemeyin’. Yarın akşam televizyon programı var yayımlayacağım yine. Bunları yayımlarken Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın seçilsin diye yayımlamıyorum. Şu an masada oturan evlatlarımız, kızlarımız gençlerimiz ve gelecekleri için mücadele ediyorum. Belediye başkanlığı çok şerefli bir makam ama sayın Genel Başkanımızın bir ifadesi vardır’ Kastamonu’nun şerefi, haysiyeti gittikten sonra, Kastamonu Belediye Başkanlığı bizim olsa ne olur, olmasa ne olur’. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bizler sessiz sedasız siyaset yapmak istiyoruz. Öyle bir noktaya getiriyorlar ki bizleri şehit anne ve babaları sizlerin bir damla kanınıza her şey bedava olsun. Ama bunlar utanmadan arlanmadan sizi bile bu noktada yok sayarak Kastamonu'da siyaset yapmaya çalışıyorlar. Ben sizi sizin vicdanlarınıza bırakıyorum. Vicdan terazisinde 31 Mart akşamı geçirirken bu evladınızı da vicdanınıza geçirin lütfen. Eğer gönlünüze girebildiysem beni bir değerlendirin. Kastamonu için hayırlı olmayacaksa bize nasip olmasın. Önümüzdeki süreçte Allah bize nasip ederse inşallah sizler için elimizden geleni yapacağız. Her türlü fedakarlığı yapacağız. Yapacağımız hiçbir şey sizlere lütuf olmayacak. Sizler her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Sizler her şeyin üzerindesiniz bunu böyle bilin. Bizler Allahtan korkar kuldan utanırız. Yerin hakkını da üstünü de biliyoruz. Bir saniyesine hükmedemediğimiz bu dünyaya biz fırıldak olmayacağız. Adam gibi dosdoğru olacağız. İnandığımız değerlerden asla vazgeçmeyeceğiz. Şartlar ne olursa olsun. Bu anlayışta yine sizlerle beraber olacağız. Huzurlu bir Kastamonu istiyoruz, kimsenin Kastamonu’nun huzurunu bozmasına istemiyoruz. Evlatlarımızın geleceğini kimsenin karartmasını istemiyoruz. İki tane kötü niyetli adam var isimlerini zikretmeyeceğim burada onlar bir oyu bile hak etmiyorlar. Lütfen değerlendirin bu seçimleri. Vicdanınızla değerlendirin. Vicdanlarınızın Kastamonu için doğru karar vereceğine inanıyorum. Biz yine karşılıksız sevmeye devam edeceğiz. Önce ülke ve milletim sonra parti ve ben demeye devam edeceğiz liderimizin dediği gibi. Yine gece gündüz Türkiye diyeceğiz arkasında da Kastamonu için çalışacağız. Yaşasın Türk Milleti" diye konuştu.

yukselaydın baltacıyı sikayet etti

İftar programında günün anısına Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Dursun Kan ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Hüseyin Mahmutoğlu tarafından Yüksel Aydın’a plaket verildi.

(Cengiz MUHZİROĞLU)

Muhabir: Cengiz MUHZİROĞLU