Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişimin sinyalini verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişimin sinyalini verdi

Gençlerin sorularını yanıtlayan Aydın, “Karşımızda iki tane aday var. Her şeyi mubah görüyorlar. Üzülüyoruz ama engelde olamıyoruz. Artık yol bitti. 77 günde bizde Kastamonu insanının nabzını tuttuk. Biz Kastamonu insanının gönlüne girmişiz” dedi.

 2019 yılında AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’ın seçimi kaybetmesinin bir sebebinin olduğunu dile getiren Yüksel Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunu bizim 12 bin 500 oyla göndermemizin bir sebebi varı. O dönem söylenebilecek her şeyi söylemiştik. Hırsızlığından, ahlaksızlığına, Kastamonu’nun tarihsel kimliğine verdiği zararı anlattık. Kastamonu halkıda ‘Siz haklısınız’ dedi. Belediyeyi bize verdi. Diğer zaten ideolojik çapsız. Ben bu adaylardan yoruldum. Maalesef bu iki adayla yarıştığım için kendimi kötü hissediyorum. Kastamonu insanının izzetine, irfanına güveniyoruz. Biz bu iki defolu adayla ilgili perdenin kapandığını düşünüyoruz. İnşallah biz 1 Nisan’dan sonra Kastamonu ile ilgili hazırlıklarımızı yapıyoruz. Milletimize bu denli güveniyoruz. Kastamonu tarihsel kimliğine sahip çıkıyor. Onun için gönlümüz ferah. Onun için zorlanmadan bizi tercih ediyor. Kazandığımda önce iki rekat şükür namazı kılacağım. Çünkü Kastamonu’yu bu iki flu bakan adaydan kurtarmış olacağız.”

“BU AYIBI KASTAMONU İNSANINA LİSAN-I MÜNASİPLE ANLATIVERİN”

“Tahsin Babaş öyle dalışlar yapıyor ki. Önceki gün ben onunla ilgili bir yolsuzluk dosyası açıkladım. O saat, bu saat Tahsin Babaş yalancı pehlivan gibi dolaşıyor. İnkarda yiğidin kalesiymiş. İnkar etmek için çabalıyor. Şöyle bir avantajı var Tahsin Babaş’ın. Milletvekilleri, geçmiş dönem milletvekilleri ve merkez ilçe başkanı avukat. Tahsin Babaş’ın yalan dediği mevzunun ne olduğunu öğrenin. Bu ayıbı Kastamonu insanına lisanı münasiple anlatıverin.”

“KASTAMONU HALKI SENİN NE YAPTIĞINI BİLDİĞİ İÇİN SENİ SİYASETİN ÇÖPLÜĞÜNE KOYDU”

“Tahsin Babaş’ın şöyle bir özelliği var. Kendisini kendisi ifşa ediyor. Bir toplantıda ‘Ben 2014-2019 arası öyle bir güç zehirlenmesi yaşadım ki, ne yaptığımı bilemedim’ diyor. Kastamonu halkı senin ne yaptığını bildiği için seni siyasetin çöplüğüne koydu. Bakın şu binalar. Kastamonu bunu hak etmiyor. Çünkü Kastamonu tarihsel bir şehir. Öyle onarılmaz yaralar açtı ki 5 yıldır temizleye, temizleye bitiremedik. Bu Tahsin Babaş bir müteahhitti yanına çağırıyor ‘Sen 90 daire yapıyormuşsun. Bunu 290 daire yapalım. Ama bunun bir bedeli var’ diyor. Sonra bu müteahhitten o dönemin parasıyla yaklaşık 2 milyon 500 bin TL istiyor çek ve senet. 1 milyonda nakit alıyor. Bu Kastamonu’nun hakkını senin burnundan fitil fitil getirmezsem adam değilim. Bana ‘yalan konuşuyor’ diyormuş. Avukata vekaleti ver bu gerçek mi değil mi? Git bir araştır.”

“İKİSİNİN DE BAKIŞ AÇISI RANTA DAYALI”

“İkisinin de bakış açısı ranta dayalı. Birisi marjinal bir yapıdan geliyor. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Ama Kastamonu halkı artık anladı. Marjinal bir gelenekten geliyor. Kastamonu için hayali olması mümkün değil. Kastamonu insanının boş anında sıyrılmış, çıkmıştır. Biz adam 10 ay önce milletvekili olup, sizlerden aldığı oyları Ankara’da çöplüğe atıp geldi. Bunda bir iyi niyet görebilir misiniz? Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayıyım diye gezen adam Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzını almıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Cumhuriyet Halk Partisi’ni kuran adamın adını ağzını almıyorlar. Çünkü böyle bir dertleri yok. Ben dini ve milli değerlerimizden vazgeçerek sizlerin geleceğini tesis edemem. Bu ruhu yakalayamam. Bunların böyle bir derdi yok.”

“ÇEKİ, PAKETİ ALIN TOKADI VURUN”

“Kastamonu sokaklarını kirletiyorlar. O ulusal marketlerin çekleri Kastamonu sokaklarında uçuşuyor. İhtiyaç sahiplerine yardım edelim ama gizli yapalım. Bunlar evin durumuna göre kimine 3 bin, kimine 5 binlik çek dağıtıyorlar. Birisi büyükşehir belediye başkanlarından diğer birçok yolsuzluktan beslenmiş deposu dolu. Kastamonu insanının oylarına verdikleri 3-5 kuruşla tasallut etmeye çalışıyorlar. Bunlar haramzade ama dağıttıkları size helal oluyor. Para, paket dağıtıyorlar. Alın ama vurun tokadı bunlara.”

Muhabir: Serkan HORUZ