Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

TV366 ve Açıksöz TV’nin ortak yayına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, projeleri hakkında açıklamalar yaptı. 

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 100 PROJE İLE HALKIMIZIN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ”

Projelerinden bahseden MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında 100 proje ile halkın karşısına çıkacaklarını vurguladı. 

Aydın projeleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 proje ile halkımızın karşısına çıkacağız. Bunların bir kısmı pratiğe dönüştürülebilecek. Uçuk kaçık projemiz yok. Önemsediğimiz konulardan biri şehir mezarlığımız. Bizim mezarlıklarımızda cenaze namazı kılınabilecek. Morgundan musalla taşına kadar olan bir sisteme geçmek istiyoruz. Cenaze sonrası vatandaşımıza hizmeti biraz daha arttıracağız. Taziye çadırı kuracağız. Buralarda dağıtılabilecek ikramlıkta vereceğiz. Planlamamız içerisinde galericiler sitesi var. Bunu kısa zamanda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. İki tane büyük mobilya fabrikası ile ciddi anlamda görüşmeler var. Süreç olumlu gelişirse paylaşacağız.”

“ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA ORTAK AKLI DEVREYE SOKACAĞIZ”

Şehir içi ulaşım ile ilgili projelerimiz var. Dolmuşçularımıza rakip kuracak değiliz. Ama burayı daha sistemli hale getireceğiz. Böyle olduğu zaman belki onlar daha rahat edecek ve daha fazla para kazanacak. Bu konuda ortak aklı devreye sokacağız. Hastane ve üniversite ile ilgili direk ulaşım sağlanacak bir sistem kuracağız. Biz Kastamonu ile ilgili yapacağımız her konuda istişare mekanizmasını işleteceğiz. ‘Ben yaptım oldu’ demeyeceğiz. Dolmuşçularımız meraklanmasın.” 

“BUNA 100 YILIN PROJESİ DİYORUM”

“Benim büyükşehir Kastamonu gibi bir hayalim var. Bunlar gibi ıvır, zıvır şeylerle uğraşamam. Bir gün Kastamonu dolup taşacak. Kastamonu’yu buna hazırlamamız lazım. Bizim altyapı projemiz 500 bin kişiye hitap edecek. Ben buna 100 yılın projesi diyorum. 25 milyon Euro kredimiz onaylandı. Ben en büyük projemiz bu diyorum. Bu projelerin içinde bile değil. Çok özel bir proje. Bu altyapı projesi hazır. Teknik konular var. Onlar hallolunca ihaleye çıkıp, kazmayı vurabiliyoruz. Bu konuda Gali Beyin özel uğraşı. Ona da teşekkür ederiz.” 

“ÇOK BÜYÜK HAYALLERİMİZ VAR”

“Olukbaşı ile Kuzeykent arasına sıkışmış bir Kastamonu var. Buradan sıyrılmamız gerekiyor. Biz Kastamonu dediğimiz zaman 20 ilçe ile bütünleşerek söylüyorum. Dünya Mirası Listesi’ne giren bir camimiz var. Kasaba Camisi. Dünyadan turlar çıkıp buralara geliyor. Biz buna hazır mıyız? Bu konu belediye olarak bizi de ilgilendiriyor. Turlar gelene kadar inşallah teleferiği oradan kaldırırım da dünyadan gelenlerde ‘bunlar nasıl adamlar?’ demez bize. Demek istediğim çok büyük hayallerimiz var.”

“SEYRANGAH’I DAHA YAŞANABİLİR BİR YER HALİNE GETİRECEĞİM”

“Belediyemizin bir konuk evi ve yöresel yemeklerin yendiği lokantası olmalı. Bunu yapan arkadaşlarımız var. Ama bu daha uygun fiyata olacak. Seyrangah’ı faaliyete geçireceğim. Biz işleteceğiz ama. Oraya farklı bir projemiz var. Yaşanabilir bir yer haline getireceğim.”

“SEL UYARI SİSTEMİ KURACAĞIM”

“Sel uyarı sistemleri kuracağım. Bütün ilimize dönük söylüyorum. Kadın kooperatiflerimiz var. Bunları destekleyeceğim. Parklarımızı daha stabil hale getireceğiz. Gece oturabilir hale getireceğiz. Yaz dönemlerinde irili, ufaklı organizasyonlar yapacağız. Halk ekmek için kendi üreteceğimiz bir oluşum yapacağız. Fırıncılarımızı da rahatsız etmeden. Ayrıca burada glütensiz ekmek üreteceğiz. Buda çok önemli. Sanat ve kültür merkezi kuracağız. En çok ihtiyacımız olan şeylerden bir tanesi. ‘Kültür başkenti olduk’ diye konuşuyorsun. Ama neden o dönem kültür merkezi kazandırmadın?”

Editör: Mehmet Salman