Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, seçimi kazandığı takdirde ilk iş olarak neler yapacağını anlattı.

Seçimi kazandığı takdirde yapacağı ilk işinin ne olacağı hakkında konuşan Aydın; “Ben geçen 31 Mart’ta da söylemiştim, 1 Nisan sabahı Kastamonu’nun havası değişecek. Hakikaten değişti, biz devraldık Kastamonu’nun havası değişti. Bu sefer Kastamonu havası iki sefer daha değişecek. Bir kere Elhamdülillah Yarabbi şükür, bu iki vatandaşa bu Kastamonu’yu biri mahvetti biri de daha da mahvetmeye, çok kötü hale getirmeye, zihni kirlilikten bahsediyorum ya o kirli zihniyet belediye üzerinden, Kastamonulular üzerinden kusmaya gelmeyi planlayanlara sen nasip etmedin. Sana şükürler olsun diyerek iki rekât şükür namazını kılacağım.” İfadelerini kullandı.

“KİMSENİN EKMEĞİNE DOKUNMADIK”

31 Mart 2019 tarihinde belediyeden 30 kişinin işten çıkarılıp geri alınmasıyla ilgili konuşan Aydın;
“Geçen dönem işçilerle hiç uğraşmadık. Onları personel şirketine devretmek için Galip Bey’in yaptığı bir şeydir. Hatta şöyle şeyler geldi; O 30 kişinin içinde 5 tane bizim tanıdığımız arkadaşımız vardı. Arkadaşımız derken Kastamonulu onlar da. Diğerleri zaten Tahsin Bey’in işe aldığı hatta şöyle itirazlar geldi. Dediler ki bu adamları niye geri alıyorsun? Galip Bey ‘Ben bir söz verdim’  dedi. Biz kimsenin ekmeği ile oynamayacağız dedik. Tahsin Babaş’a aleni olarak çalışsa bile. Hiç fark etmiyor, o iş bitti. Ben dedim ki 1 Nisan akşamı her şeyi bitirelim, yeni bir dönem başlatalım. Kim nereyi kazandı ise kazandı, kim neyi kaybetti ise kaybetti. Seçmen iradesine saygı duyalım ve işimize gücümüze bakalım. Onlar bitirmek istemedi. O zaman da söyledim biz Allah kuluna dokunmayız. Şu 5 yıllık süreçte; kimse çıkardı, kimse aldı, kimsenin ekmeğine dokunmadık, söz vermiştik çünkü. Yetersiz olanların belki yerleri değiştirilmiş olabilir ama bu yönetimle ilgili. Böyle bir şeyin olması da doğru, makul bir şey. Ona bir şey diyemem. Ama kimsenin ekmeğine, aşına vallahi dokunmadık.” dedi.

Cide Belediyesi, 99 milyon liralık borcu dev afişle duyurdu Cide Belediyesi, 99 milyon liralık borcu dev afişle duyurdu


“NİTELİKLİ PERSONEL MAAŞLARI GÖZDEN GEÇİRİLECEK”

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Kastamonu Belediyesi’ndeki maaş farkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Belediyede yaşanan maaş farkları hakkında Aydın şöyle konuştu; 
“Mühendis arkadaşlarımız ve tekniker arkadaşlarımız aynı şirket üzerinden işe girmişler. Aldığım bilgi bu yönde. Ortalama olarak bakalım, temizlik işçisi statü itibariyle hangi noktadaysa, birbirini alçaltmak yükseltmek için söylemiyorum bu arada. Mühendiste aynı sistemle işe girmiş. Bizden önce de işe girenler var. Bizim dâhil ettiklerimiz de varmış. Doğal olarak öbürü diyor ki ben mühendisim, sorumluluğum olmasa da imza atıyorum. Belediyede en düşük çalışanımızın aldığı para 27 bin 528 lira civarında. Tekniker arkadaşlarımızın aldığı para ise 33 bin 900 biri alıyor 34 bin 900 veya 35 bin lira civarında biri alıyor. Şimdi öbür taraf diyor ki aynı statüde çalışıyoruz bunlar niye bu maaşı alıyor? Bu arkadaşlar bana da geldi özellikle mühendisler. Dedim ki bir taraftan siz doğrusunuz, haklısınız, okuyup emek vermişsiniz, doğru. Ama öbür tarafa bakıyorsunuz bu şekli kabul etmişsiniz. Sakin olun dedik.”

Aydın, konuşmasının devamında bir tarafın 39 bin lira bir tarafın ise 27 bin lira aldığı iddialarına şu şekilde yanıt verdi; “Değil. Kim yazıyorsa iyi bir baksın. Bizim dışımızda çok olağanüstü bir şey gelişti de biz bilmiyorsak ayrı. Bizim Galip Bey ile son görüştüğümüz bu. Onu bir değerlendirelim isterseniz. Ne onlara yanlış diyelim ne bizimkisine tam doğru diyelim. Onu yarın bir görüşelim. Eğer bir şey varsa ve elimizden bir şey geliyorsa yardımcı olalım.”

Muhabir: Ercan Çatal