T. Zafer Karahasan ve Mehmet Bekâr için Yol İş Sendikasında veda töreni yapıldı.

Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanlığı tarafından T. Zafer Karahasan ve Mehmet Bekar için veda töreni yapıldı.

Şube Başkanlığı’nda düzenlenen törenle emekliye ayrılan Özel İdare Eski Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan ve Strateji Geliştirme Müdürü Mehmet Bekar’a hizmetleri dolayısıyla plaket takdim edildi.

T. Zafer Karahasan, törende yaptığı konuşmada, kamuda 36 yıl süren memuriyet hayatının sonuna geldiğini söyledi. Bu süreçte önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Karahasan, “36 yıl süren memuriyet hayatımın 26 yılı DSİ’de, 10 yıldan fazla bir zamanı da Genel Sekreter olarak Özel İdarede geçti. Görevim sırasında işçi kardeşlerimizin emeklerini ve alın terini yere düşürmemeye gayret ettim.” dedi.

Karahasan

Kastamonu için en güzelini yapmaya gayret ettiğini belirten Karahasan, “Burada olan ve şu anda burada bulunamayan tüm mesai arkadaşlarımızla uzun yıllar birlikte görev yaptık. Birlikte yemek yedik, su içtik, iyi günümüzde de, kötü günümüzde de hep birlikteydik.  Kastamonu’nun mevcut çıtasını yükselterek çok önemli yatırımlar yapılmıştır. Bunlardan en önde gelenleri başta Kastamonu’nun gözbebeği Havalimanımız, Kış turizminin bölgedeki en büyük tesisi Ilgaz Yurduntepe 2 Kayak tesisleri, Doğa turizminin kalbi Kanyonlar projesi olmak üzere sadece günümüze değil geleceğe de yatırım yapılmıştır.

Aynı zamanda 2019 yılında BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) yol yapım çalışmalarında da kendimize ait Asfalt plentlerimizle Türkiye birincilikleri gerçekleştirilmiştir. Tüm bu başarılı çalışmalarımız sahada bilfiil olan işçilerimizin alın terlerinin eseridir. Çalışanların ve ailemizin birer ferdi olarak gördüğüm tüm çalışanlarımızın her zaman her yerde yanlarında oldum. Biz çok geniş bir aileydik. Birbirimize hakkımız illa ki geçmiştir, tüm iş arkadaşlarıma benden yana hakkım varsa helal olsun. Herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Emekli olan Özel İdare Strateji Geliştirme Müdürü Mehmet Bekar da Yol İş Sendika Başkanı ve onun şahsında tüm çalışanlara teşekkür ederek, “İşçi kardeşlerimize bu nezaketleri için teşekkür ediyorum. Beraber çalıştığım tüm arkadaşlarımıza hakkım helal olsun. Onlar da bizlere hakkını helal etsinler.” İfadelerini kullandı.

Dursun Kan güven tazeledi Dursun Kan güven tazeledi

Yol İş 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün ise sendika çatısı altında iki değeri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını kaydederek, “Gerek Eski Genel Sekreterimiz T. Zafer Karahasan, gerekse de Mehmet Bekar müdürümüzle çok yakın çalışma fırsatı bulduk. Temsil ettiğimiz işçi personellerimiz adına emekliliklerinin hayırlı olmasını, sağlıklı, mutlu huzurlu bir yaşama adım atmalarını diliyoruz.” dedi.

plaketbekwrplaketkarahasanI M G 20240117 W A0004

Editör: Serkan Kebecioğlu