Belediye arsalarından Y.Hakikibaba Orta Okulunda Serkan hoca ile hentbole küçük yaşlarda başlayıp, ardından Spor Lisesinden mezun olan, milli takımlarda yer alan kaleci Kevser, sezon başında transfer olduğu Kastamonu Bld.Spor’un kalesini başarı ile koruyor.

Kastamonu Gücü  Metropol’ü yenemedi Kastamonu Gücü Metropol’ü yenemedi

Hatay’dan antrenörü Savaş Yüksek’in tavsiyesi ile ortaokulu bitimi Spor Lisesine gelen, Spor Lisesinden mezun olup, halen Aksaray Üniversitesi BESYO’da eğitimine devam eden, Aksaray’dayken A Milli takıma yer alan Emine Gökdemir’de geçen sezon başında Kastamonu’ya transfer olmuş, şampiyonlar liginde forma giymiş ve şampiyonluk yaşamıştı.

Tamamı kendi alt yapısından yetişen oyunculardan kurulu kadrosu ile Süper Ligde yer alan Aksaray Belediye Spor, aynı zamanda yetiştirdiği oyuncuları önemli takımlara transfer ederek de dikkat çekiyor. Kevser ve Emine, hafta sonu oynanan maçta buna en yakın iki örnek olarak göz önüne geldi. Başta Belediye Başkanı Evren Dinçer olmak üzere, kulüp yönetimi ve teknik kadroyu istikrarlı, sistemli çalışma, örnek okul-kulüp işbirliği, alt yapı-üst yapı bağlantısı ve dışarıya transfer bağlantılarını en güzel şekilde gerçekleştirdikleri için tebrik ediyoruz. Senelerdir sessizce hentbolda Belediye Spor, laf değil iş üretiyor.

Editör: Banu Türkmenoğlu