Kastamonu’nun Tosya ilçesi Aşağıkayı köyünde ikamet eden H.K. isimli şahsın 16 Ocak Salı günü evine gelen ve kendisini Jandarma personeli olarak tanıtan kimliği belirsiz bir şüpheli tarafından Terör Örgütü evine yapılan baskında kimlik bilgilerinin bulunduğu ve evde bulunan altınların ise Terör Örgütüne ait olup olmadığının araştırılacağını beyanla 5 adet gramise altın, 9 adet bilezik, 10 adet tam altın, 15 adet çeyrek altın ve 10 adet Cumhuriyet altını alınarak dolandırılması olayının 112 ihbar hattı aranarak bildirilmesi üzerine; Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucu şüpheli şahsın ticari taksi ile köye geldiği tespit edildi ve şahsı köye getiren ticari taksi şoförü ile irtibata geçilerek şahsın taksiciyi aradığı GSM numarasından, PTS, MOBESE ve Güvenlik Kamerası araştırmaları sonucu şahsın Tosya ilçesindeki bir otelde görüntülerine ulaşılarak, dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şahsın Adana ili nüfusuna kayıtlı H.Ç. olduğu ve Tosya ilçesine otobüsle geldiği tespit edildi.

Tosya'da durdurulan araçtan uyuşturucu çıktı: 3 tutuklama Tosya'da durdurulan araçtan uyuşturucu çıktı: 3 tutuklama

H.Ç. isimli şüpheli şahsın Tosya ilçesinden yanında bulunan altınlarla kaçmak için Adana ilinde ikamet eden işbirlikçileri P.Ç. ve A.K. ile irtibat halinde olduğu ve şüpheli şahıs H.Ç'yi almak üzere hususi araç ile Tosya ilçesine geldikleri tespit edildi.

JASAT timi tarafından şüpheli şahsın ayak izlerinden yola çıkılarak 12 saatlik takip sonucu şahıs Aşağıkayı köyüne 17 kilometre uzaklıkta ormanlık alanda saklandığı yerde üzerinde altınlarla birlikte yakalandı.

Şahsın üzerinde ele geçirilen dolandırıcılık olayına konu altınlar mağdur H.K. isimli şahsa teslim edildi, Dolandırıcılık olayını gerçekleştiren H.Ç., P.Ç. ve A.K. isimli şahıslar gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi.

Yaşlıkadınıdolandıranşahıstutuklandı

Editör: Ercan Çatal