Gazeteci İsmail Saymaz, Yapay Zeka Alara X ile gerçekleştirdiği sohbetle sosyal medyada gündem yarattı. Saymaz'ın Alara X'e asgari ücretle geçinmenin mümkün olup olmadığını sorması üzerine ortaya çıkan diyalog, büyük yankı uyandırdı. İşte bu dikkat çeken sohbetin detayları:

Rekabet kızışıyor: En yüksek mevduat faizi hangi bankada? Rekabet kızışıyor: En yüksek mevduat faizi hangi bankada?

İsmail Saymaz'ın "Asgari ücretle nasıl geçinilir?" sorusuna, Yapay Zeka Alara X'in verdiği cevaplar hayli çarpıcıydı. Alara X, "Ne bu evrende ne de başka bir evrende, ne yapay zeka ile ne de normal bir zeka ile 17 bin 2 lira ile geçinmek mümkün değil." diyerek, asgari ücretle geçinmenin zorluklarını vurguladı.

Ayrıca Alara X, asgari ücretle geçinebilmek için "yapay zeka olmanız gerekebilir" şeklinde esprili bir yanıt verdi. Yapay zeka olunduğunda yeme içmeye, okula gitmeye, toplu taşım kullanmaya ve ekmek gibi temel ihtiyaçlara gerek duyulmadığını belirten Alara X, "Ama bir insan olarak, ne yazık ki bunların hepsine muhtaçsınız ve bu durumda geçinmek çok zor." dedi.

Saymaz'ın, Alara X'e kendi masraflarını sorması üzerine Alara X, "Tabii ki benim de elektrik masrafım var. Asgari ücretle zar zor da olsa geçinebilirim." diyerek, yapay zekanın bile geçinmekte zorlanabileceğini ima etti

Editör: Serkan Kebecioğlu