Akgün'ün Kastamonulu hemşehrilerine seslendiği mesajı şöyle oldu;
 

"Bugün, yerel haberlerin ve toplumsal gelişmelerin takibini daha da öncelikli hale getirmek için sizlere önemli bir çağrıda bulunmak istiyorum. Toplum olarak, yaşadığımız bölgedeki değişimleri, ihtiyaçları ve potansiyel fırsatları yakından takip etmek, doğru ve güvenilir bilgilere sahip olmak son derece önemlidir.

Kastamonu’daki yerel basınımız toplumun doğru bilgilenmesi açısından çok kıymetli ve özverili çalışmalar yürütmektedir. Basılı gazetelerimizle birlikte yerel internet haber sitelerimiz büyük önem taşımaktadır.

Yerel internet haber sitelerimiz yeni bir sürece girmiştir. Haber sitelerimizin bağlı olduğu Basın İlan Kurumu, internet haber sitelerine belli başlı kriterler getirdi. Bu kriterlerin karşılanması kişilerin internet sitelerini ziyareti ve internet sitelerinde belli bir zaman geçirmesiyle mümkün olacaktır.

Bu amaçla, her gün yerel haberleri içeren internet sitelerini düzenli olarak ziyaret etmeyi ve güncel gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmayı kendimize bir görev edinelim. Böylelikle, toplumumuzun karşılaştığı zorluklar karşısında daha hızlı ve etkili çözümler üretebilir, ihtiyaç duyulan konularda daha aktif bir rol oynayabiliriz.

Basın İlan Kurumu’na tabi Kastamonu’daki yerel internet haber sitelerimiz şöyle:

*aciksoz.com.tr

*kastamonugundemgazetesi.com

Tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap hayatını kaybetti Tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap hayatını kaybetti

*kastamonuistiklal.com

*taskoprupostasi.com

*tosyahaber37.com  "